GeriFutbol Adnan Sezgin'i şimdi arasam istifasını getirir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adnan Sezgin'i şimdi arasam istifasını getirir

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, sarı-kırmızılı futbol takımının teknik direktör Gheorghe Hagi'nin geleceğiyle ilgili olarak, Rumen çalıştırıcının gelecek sezon Avrupa kupalarında mücadele edecek takımın başında olmasını istediklerini söyledi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi Rumeli Salonu'nda kulüp üyelerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantısında konuşan Adnan Polat, teknik direktör Hagi'nin performansıyla ilgili değerlendirme yaptı.
Galatasaray takımı kadrosunda 24 milli oyuncu bulunduğunu, tesislerinin, stadının ve taraftarının muhteşem olduğunu aktaran Polat, “Artık hepimiz netice istiyoruz. Şu anda Galatasaray takımı yeni bir yolculuğu başlıyor. Çok önemli maçlarımız var. Alınan yenilgilere rağmen de kazanmaya iştahlı ve savaşan bir takım oluşmaya başladı. Üretkenliği de yanına koyunca, iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz. Ben Hagi'yi Avrupa yolculuğunda takımın başında görmek istiyorum. Zaten kendisiyle 1,5 yıllık sözleşmemiz var” dedi.

"BANA YILDIZ LAZIM DEĞİL”

Sarı-kırmızılı futbol takımının gelecekteki transfer politikasına da değinen başkan Polat, genç ve başarıya aç oyuncular istediklerini vurguladı.

Kadroya yıldız isimler, büyük transferler katarak takım içinde çarkın sağlıklı dönmesinin mümkün olmadığını söyleyen Adnan Polat, şöyle devam etti: “Kulübün formasına yüreğini verecek kişiler lazım. Olayın içine büyük paralar girince, bu durum eksik kalabiliyor. Altyapımızda çok sayıda oyuncu var. A takıma aday, Hagi'nin de takip ettiği, zaman zaman antrenmanlara aldığı 5-6 oyuncu bulunuyor. İnşallah 1-2 tanesi kadroya girer. Bu da Hagi'nin becerisi. Beklentimiz bu yönde. Bir de Cüneyt Tanman yönetiminde bir araştırma ekibimiz var. Dünyanın çeşitli yerlerinde genç oyuncuları tespit ediyorlar. Hagi ile şöyle bir karar aldık. Biz paraya, şöhrete doymuş futbolcu istemiyoruz. Geçmiş 2 yıl içinde transfer yaptık. Yeni stadımıza flaş isimlerle girelim dedik, ama ortada bir gerçek var ki, Avrupa'nın önemli kulüplerindeki futbolcular, Türkiye'yi daha fazla para kazanılacak bir emeklilik yeri olarak gördüklerine inanıyoruz. Yurt dışından veya yurt içinden; başarıya, şöhrete, paraya daha aç sporculardan takım oluşturmaya çalışacağız. Bana yıldız lazım değil. Bana savaşan, mücadele eden takım lazım.”

Polat, son iki yılda üst üste gelen sakatlıklar ve hataların kendilerini çok yorduğunu aktararak, “İnşallah bundan sonra sakatlık olmaz, maçlar daha iyi yönetilir. Sonuca etki eden hakem hataları bize denk gelmez. Daha iyi bir Galatasaray'ı taraftarımıza sunmak zorundayız” derken, sözleşmesi sezon sonu bitecek oyuncular için, “Ortaya konulacak performansları görmeden kimsenin sözleşmesini uzatmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

“SEZGİN'E ŞİMDİ 'İSTİFANI GETİR' DERSEM, HEMEN GETİRİR”

Galatasaray Futbol Takımı Sportif Direktörü Adnan Sezgin'in yaşanan kötü gidişte “günah keçisi” ilan edildiğini ileri süren Adnan Polat, istemesi halinde Sezgin'in hemen istifasını getireceğini dile getirirken, sezon sonunda bu konuda önemli kararlar alacağını anlattı.

Üyeler tarafından yazılı olarak iletilen ve özellikle Adnan Sezgin'e yönelik eleştiriler içeren sorulara cevap veren Polat, “Sanki ilk defa şampiyonluğu kaçırıyoruz. Böyle bir durum var. Taraftar olarak izleme ile yönetici olarak izleme farkını yaşadım. Yönetici olarak izleme ile başkan olarak izleme farkını da yaşıyorum. Çok büyük uçurumlar var arada. Burada tabii ki taraftarımız üzülüyor. Adnan Sezgin'i ben Galatasaray'ın menfaatleri için, faydalı olduğu için orada tuttum. Galatasaray'da kimse vazgeçilmez değil. Galatasaray'a zarar verdiği anda kim olursa olsun gitmelidir. Buna ben de dahilim. Zarar veriyorsam ben de gitmeliyim. Galatasaray'da çalışan bir çok arkadaşımız var. Ciddi bir değerlendirme yapıyoruz” diye konuştu.

Adnan Sezgin'i görevinde ayrılmaya nasıl ikna edeceği sorusuna yönelik olarak, “Adnan Sezgin'i ayrılmaya ikna etmeye ihtiyacım yok. Şimdi arayıp, 'Yarın gidiyorsun' desem, istifasını verir gider. Aşağı yukarı 5 defa geldi ve ayrılmak istedi. Adnan iyi bir profesyonel. Tahmin ediyorum o da sıkıldı bu vaziyetten. Kendisi günah keçisi ilan edildi. Bu sezon sonunda alacağım ciddi kararlar var. Önümüzde biraz daha zaman var. Herkes işini en iyi şekilde yapmaya çalışmalı” şeklinde konuştu.

Polat, seçimde yeniden başkan adayı olup olmayacağı konusunda, 2012 yılına kadar daha çok zamanın olduğunu belirtirken, net bir yanıt vermekten kaçındı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle