Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adnan Polat'tan 'Tüzük' daveti

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, kulüp kongre üyelerine 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Tüzük Tadil Genel Kurulu'na katılmaya davet etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Polat, kulüp resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, mevcut tüzüğün 24 Mayıs 1980 tarihinde yapıldığını hatırlatarak, o günden bu yana çıkan Dernekler Yönetmeliği, Gençlik ve Spor Yönetmeliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi İç Tüzüğü, küreselleşen dünyanın değişen koşulları, kulübün kurmuş olduğu şirketler göz önüne alınarak yenilenmesi gereğinin ortaya çıktığını vurguladı.

Kulüp Divanı tarafından kurulan 17 kişilik komisyon tarafından 2007 yılında bir tüzük taslağı hazırlandığını ifade eden Adnan Polat, “Bu taslak, son olarak Prof. Dr. Oğuz İmregün, Mükerrem Taşçıoğlu, Kemal Onar, Hayrettin Kozak, Prof. Dr. Mehmet Helvacı ve yazman Doğan Yalçınkaya'dan oluşan bir çalışma grubu tarafından gözden geçirilerek günümüzün koşullarına ve çıkartılmış olan yasalara uygun olarak tüzük tasarısı meydana getirilirken mümkün olduğunca sade ve güncel bir dil kullanılmasına önem verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Adnan Polat, üyelerden isteklerini ise, “Sunulan taslak çalışmayı incelemeniz ve 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak, büyük önem verdiğimiz bu genel kurula katılmanız, varsa, değişiklik-düzeltme önerilerinizi yazılı (e-posta ve/veya mektup şeklinde) olarak kulüp merkezine 22 Mayıs Cumartesi gününe kadar ileterek katkıda bulunmanız, bu tarihe kadar yetişemeyen önerileri ise önerge olarak, genel kurul tarihinde Divan Başkanlığı'na görüşmeler başlamadan önce sunmanız” şeklinde sıraladı.

Başkan Polat, davet mesajını şöyle tamamladı: “Kulübümüzün çağdaş, şeffaf, etkin ve katılımcı bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için büyük önem taşıdığına inandığımız tüzük tasarısına siz değerli üyelerimizin katkı ve desteklerini bekliyoruz.” Öte yandan, sitede yeni tüzük taslağının yanı sıra, eski tüzük ile taslak karşılaştırılması da yayınlandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz