« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adnan Polat'tan Aslantepe müjdesi

Galatasaray Başkanı Adnan Polat Galatasaray tarihinin en büyük projesi olan Türk Telekom Arena'nın inşaatının yeniden başladığını belirtti.

A.A
SON GÜNCELLEME

Aslantepe'den fotoğraflar...

Başkan Polat, Galatasaray tarihinin en büyük projesi olan Türk Telekom  Arena'nın inşaatının yeniden başladığını belirtti.

Çok güçlü bir mekanizmanın kurulabilmesi için yönetim olarak gösterdikleri yoğun çabaların olumlu sonuca ulaşmış olmasının mutluluk verici  olduğunu kaydeden Polat, şöyle devam etti: “Yeni yüklenici firma yoğun süren devralma ve hazırlık çalışmalarını  tamamlanmıştır. Hızla tam kapasiteye ulaşacak yapım faaliyeti ilerledikçe,  İstanbul'un simge yapılarından biri olacak olan Türk Telekom Arena'nın tüm  ihtişamıyla gözler önüne serileceği günleri kısa zamanda hep birlikte göreceğiz. Bir yıl olarak planlanan inşaat bitim tarihinin, artık ertelenmeyeceğine  duyduğumuz güvenle biz de kulüp olarak üzerimize düşen çalışmaları  hızlandırdık.”

Adnan Polat, geçen ay kulübün 104. kuruluş yılını bir dizi etkinlikle  kutladıklarını da hatırlatarak, şunları kaydetti: “Tarihimizde ilk kez çalışanlarımız, profesyonellerimiz, eski  yöneticilerimiz ve başkanlarımızla bir araya geldiler ve hep birlikte doğum günü  pastamızı kestik. Bizleri geçmişten geleceğe bağlayan en kuvvetli bağ olan  Galatasaraylılık, bugün olduğu gibi zamanın sonsuz çizgisinde yaşamaya, bize  hissettirdikleri ve yaşattıklarıyla hayatımızın en büyük rengi olarak kalmaya  devam edecektir.”

GÜNLÜK SONUÇLAR ÖNEMLİ DEĞİL

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat,  futbol takımının uzun süren ve değişik kulvarlarda devam eden maratonda aldığı  günlük sonuçlardan çok, nihai hedeflere yönelik çalışmaya yılmadan devam  edeceklerini belirterek, “İnanıyorum ki son gülen Galatasaray olacaktır” dedi.

Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin  kasım sayısındaki başyazısında sarı-kırmızılı camiaya seslenerek, kulüp içindeki  gelişmeleri değerlendiren başkan Polat, hedeflere yönelik çalışmalarda  yaşadıkları her başarısız sonucu bir uyarı olarak gördüklerini dile getirdi.

Polat, “Bunları geleceğe yönelik aldığımız önlemlere ilişkin bir fırsat  olarak değerlendiriyoruz. İnanıyorum ki son gülen Galatasaray olacaktır.  Galatasaray taraftarlarının hep söylediği gibi, (Ekim'ler onların, Mayıs'lar  bizlerindir)” ifadelerini kullandı.

ATLI TERAPİ EĞİTİMLERİ

Tekerlekli sandalye basketbol takımının ikinci kez dünya şampiyonluğunu  kazanarak hem unvanını koruduğunu hem de müzelerine yeni bir uluslararası kupa  daha getirdiğini vurgulayan Polat, şu ifadeleri kullandı: “Bir sosyal sorumluluk projesi bağlamında ele aldığımız bu şubemize  büyük önem veriyoruz ve karşılığını da alıyoruz. TESYEV ile birlikte  gerçekleştirdiğimiz kampanyalar, binicilik şubemizin yakında başlatacağı 'atlı  terapi' eğitimleri gibi diğer etkinliklerle de bu projemizi yaygınlaştırıyoruz.  Her ne kadar medyanın tek boyutlu bakış açısından etkilenseler de Galatasaray  camiasının bu sporcularımıza verdikleri içten destek ve ilgilerinden dolayı  mutluyuz. Tekerlekli sandalye basketbol şubemizin tüm sporcularını ve yöneticilerini bizlere yaşattıkları bu büyük mutluluktan dolayı bir kez daha  tebrik ediyor ve alkışlıyorum.”