GeriFutbol Adnan Polat'ın tüzük zaferi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adnan Polat'ın tüzük zaferi

Adnan Polat'ın tüzük zaferi
refid:15149406 ilişkili resim dosyası

Galatasaray’ın 30 yıllık tüzüğün değişmesi adına büyük adım atıldı. Değişiklik gündemiyle 29 Mayıs 2010 tarihinde toplanan ve 6. maddenin görüşülmesi sırasında ertelenen Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın 2. oturumu 652 üyenin katılımıyla dün gerçekleştirildi.Verilen bir önerge büyük farkla kabul edilerek bazı maddelerde yapılan değişikliklerle taslak genel kurulda bir bütün olarak oylanması kabul edildi.

16 Ekim’de toplantı

Oluşturulan bir Redaksiyon Komitesi tarafından incelenerek yapılan değişiklikler çerçevesinde tüm tüzükte gerekli redaksiyon ve düzeltmelerin yapılarak, düzeltmelerin tüzük değişikliği gerektirmesi olasılığı çerçevesinde genel kurul 16 Ekim 2010 Cumartesi günü Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda toplanması için geri bırakılması kabul edildi.

Cimbom’da 29 Mayıs günü tüzük için gerekli çoğunluk sağlanamadığı için iptal edilen toplantının ikincisinde gerekli sayı toplandı. Taslak, yapılan değişikliklerle genel kurulda kabul edildi.

Tüzük hayırlı olsun

ADNAN Polat, kabul edilen tüzük ile ilgili şunları söyledi: “14 yıla yakın bir süredir toplanamayan tüzük kongresinin açılamaması tabusunu kırdıkları için üyelerimize teşekkür ediyorum. Binin üzerinde üyemiz katıldı. Galatasaraylılar sorumluluğunu üstlendiler. 170 maddeden oluşan tüzüğümüzün, 1’i geçici olmak üzere 30-40 kişi hariç oy birliğiyle kabul edildi. Muhalefetin de sesine kulak verdik. Balotaj kurulunun kaldırılmasını istedik. Kabul edildi.

Yüzde 99 bitti

Redaksiyon Komitesi kuruldu. Bu kurul maddelerde düzeltmeler yapacak. Biz Galatasaray’ı tüzüğe göre değil, dernek kanuna göre yönetiyorduk. Artık böyle olmayacak. Tüzük, yüzde 99 bitmiş durumda. Hayırlı olsun. 16 Ekim’de o redaksiyonlardan sonra tamamen bitmiş olacak.”
Bu arada Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu’nun ikinci toplantısının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Polat, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

İlk tercih ön libero

“Rakiplerimizin transferleri olunca, herkes ertesi gün bizim de transfer yapmamızı bekliyor” ifadelerini kullanan başkan, “Transfer çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Transfer mevsiminin bitmesine 2 aydan fazla zaman var. En uygun olan futbolcuları alacağız. Transferlerimiz orta saha oyuncuları ağırlık olacak, ona konsantreyiz. 8-10 değişik futbolcu ve kulüple görüşüyoruz” şeklinde konuştu.

Kongre mahkemeye taşınıyor

TOPLANTIDA bazı muhalif üyeler tüzük maddelerin tek tek görüş bildirmeden toplu halde oylanmasına tepki gösterdi, “Oldu bittiye getiriliyor” görüşünü savundu. 2008 seçimlerinde başkan adaylığına soyunan genel kurul üyesi Serdar Eder, “Bu tüzüğün iptali için dava açıyorum. Pazartesi günü avukatla bu konuyu paylaşacağım” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle