« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Adnan Polat'ın kampanyasının kulüple ilgisi yok'

Galatasaray Kulübü Mali İşler Sorumlusu Refik Arkan, Adnan Polat’ın başlattığı kampanya ile ilgili olarak; bunun tamamen kişisel bir hareket olduğunu ve kulüp ile bağlantısı bulunmadığını söyledi.

Uğur Demirkırdı (DHA)
SON GÜNCELLEME
Arkan, Adnan Polat hesapları dışında Galatasaray Kulübüne ait hesapların camiaya duyurulmasının nedenini ise "Taraftarlarımızın ilgisi karşısında mecbur kaldık ve zaten var olan hesaplarımızı açıkladık. Bu hesaplara senelerdir yardım yapan taraftarlarımız oluyordu zaten" diyerek bilgiler verdi.

'KİMSE MERAK ETMESİN ÖNCELİKLİ ÖDEMELERİMİZİ YAPACAĞIZ'

Refik Arkan, kulübün dışında gelişen bir kampanya olduğu için kontrolün kendilerinde olmadığını ve ilgili kişilerin biriken yardımı kendilerine aktardıkları takdirde hesap-kitap yapabileceklerini söyledi. Arkan, "Para kasamıza girince icabına bakarız. Kimse merak etmesin. Öncelikli ödemelerimizi yapacağız. UEFA’ya, FIFA’ya, kime ne gerekiyorsa acil olarak onları ödeyeceğiz" diye konuştu.

Mali İşlerden Sorumlu Refik Arkan, Galatasaray Kulübü’ne ait banka hesaplarını duyurma sebebini ise şöyle açıkladı: "Öncelikle şu iyi bilinsin. Bu hesaplar zaten kulübümüze ait olan hesaplardı, bu kampanya için yeni açılmadı. Tefelon yoluyla, ınternet yoluyla çok sayıda başvuran oldu. Kulübümüze danışanlar oldu. Zaten var olan hesaplarımızı duyurduk. Bu hesaplara senelerdir gerek yurt içinden gerek yurt dışından bağışlar oluyordu zaten. Bilmeyenler için bu hesap numalarını internet sitemizden yayınladık"

CUMA GÜNÜNE KADAR 10 MILYON DOLAR BEKLENİYOR

Bu arada kampanyanın ilk gününde 4 mılyon dolara ulaşan bağış miktarının, Galatasaray Kulübü’nün banka hesaplarının da taraftarlara duyurulması ile 4.5 milyon dolara yaklaştığı, çeşitli şirketlerden de yapılacak yardımlarla cuma günü kadar yaklaşık olarak 10 mılyon doların birikeceği bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler