« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adnan Polat'a ilk tepkiler

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında ve sonrasında yaşananlarla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.

hurriyet.com.tr ÖZEL
SON GÜNCELLEME

Adnan Polat, basın toplantısında 2. başkan Mehmet Helvacı ve yöneticiler Doğan Yalçınkaya, Vedat Eşkinat'ı istifaye çağırdı.

 

İşte Adnan Polat'ın basın toplantısında söyledikleri ile ilgili olarak gelen ilk tepkiler...

 

İrfan Aktar - Galatasaray Divan Kurulu Başkanı

 

Başkan listesini hazırlar, kazanır ise onlarla çalışır. Seçtiği insanlarla ilgili de başkanın kararı önemlidir. Onun düşündüğünden farkı düşünenler varsa konuşabilirler. Galatasaray Genel Kurulu toplanmış, Mart ayındaki seçimde Adnan Polat'a görev verdi. Haldun ve Cemal çalışmak istemiyoruz dedi ve ayrıldı. Mehmet de ayrılmak isterse ayrılabilir. İstemezse başkan da onun istifasını talep edebilir. Galatasaray'ın başına bir şey gelmez. Beraber çalıştığınız bir insanın sizin aleyhiniz de bir şeyler yapması sizi de bizi de herkesi rahatsız eder. Mutlu olmayınca ya siz ayrılırsanız ya da sizi oraya getiren insan sizinle çalışamayacağını söyler.

 

Mehmet Arslan - Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü

 

Adnan Polat son derece haklıdır. Başkanın istifasını beklemek başka onun tehdit etmek başkadır. Polat'ın söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Herkes Polat'ın istifasını isteyebilir ama tehdit edemez. Hele hele de ibra etmeyeceğiz diyemez. Mehmet Helvacı ve arkadaşlarını istifaya çağırması da haklı. Galatasaray'ın muhalifleri istifa etmelidir.

 

Faruk Süren - Galatasaray Kulübü Eski başkanı

İstifalarını isteyebilir hatta yönetim kurulunu toplayıp Mehmet Helvacı'yı 2. başkanlıktan bile azledebilir. Ama bence yanlış yapıyor. Hadiseyi tırmandırıyor. Zaten ben de Adnan Polat'ın tabiatını bildiğim için aksini beklemiyordum. Bu tavrı Galatasaray'a zarar verir. Ama benim kanım, bu yönetim 2012'yi bulmaz. Çünkü iki yönetici zaten istifa etti. Şimdi başkan 3 yöneticinin istifasını bekliyor. Demek ki bariz bir uyumsuzluk, bir ahenksizlik var. Bu ahenksizlik içinde 'ben bu işi devam ettiririm' inadını sürdürmek Galatasaray'ın menfaati doğrultusunda değildir. Ben izliyorum ve fikrimi söylüyorum. Ama üzülüyorum.

 

Abdurrahim Albayrak - Galatasaray Kulübü Eski Yöneticisi

 

Bir yönetim vardır, bir de yönetimde birlik beraberlik vardır. Başkanın söylediklerinin bir kısmına katılıyorum ama Mehmet Helvacı da 2. başkan. İçeride işlerin iyi gitmediğini görüyor. Galatasaray Yönetimi paramparça olmuş durumda. Ben hiçbir zaman onlara istifa edin demedim ama durum karmakarışık. Biz bu durumlara nasıl geldik bilemiyorum.

 

Hakan Ünsal - Eski futbolcu, Hürriyet Gazetesi spor yazarı

 

Ben başkanı anlayamıyorum. 3 yıldır takım rezil durumda, Yönetim paramparça, camia bölündü. Başarı yok. Neden inat ediyor. Bu saatten sonra orada kalması Galatasaray için en büyük kötülük. Korkum taraftar artık daha kötü tepkilere başlayacaktır. Galatasaray tarihinin en kötü başkanıdır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler