« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adnan Polat Topbaş'ın iknasıyla görevi kabul etmiş

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Polat, yönetim kurulu üyeleri Mümtaz Tahincioğlu, Adil Emecan, Mehmet Helvacı, Faruk Bil ve Sinan Kılıç ile birlikte Topbaş'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Belediye'nin Saraçhane'deki binasında gerçekleştirilen ziyaret sırasında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 100 yıllık bir kulübün başkanlığını götürmenin büyük bir sorumluluk ve gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Kadir Topbaş, başkan Adnan Polat ile yönetim kurulu üyelerine nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek, “Kutluyorum kendilerini. Yeni bir süreç başlıyor. 100 yıllık bir kulübümüzün başkanlığını götürmek ciddi sorumluluk ve gurur kaynağıdır. Türk toplumuna Galatasaray Kulübü'nün yaptıklarını biliyoruz. Adnan Polat'ı başkanlığından dolayı kutluyorum ve kendisine başarılar diliyorum. Centilmence ve güzel bir spor dönemi başlayacaktır. Hep arzu ettiğimiz, ailelerimizle çocuklarımızla maça gidebilmek ve taraftarlar olarak komşularımızla birlikte güle oynaya espriler yapıp dışarı çıkıp beraberce evimize gidebilmektir. Türk futbolunun beklentisi bu. Burada özellikle Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük kulüplerimize ve kulüp yöneticilerimize büyük sorumluluk düşüyor. Galatasaray Kulübü'nün hassasiyetini biliyoruz. Eskiden beri hassasiyetleri var. Artarak devam edecektir” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın ile uzaktan akrabalıkları olduğunu kaydeden Kadir Topbaş, “Yeni yönetim oluşturulurken, Adnan Polat'ı yönetim kuruluna almak istediğini, ancak kabul görmediğini söyledi. Ben de Polat'a özellikle rica ettim. Bu kadar güzel insanların Türk futboluna hizmet etmesi önemli görev. Başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Topbaş, belediye olarak Futbol Meslek Okulu projesi geliştirdiklerini vurgulayarak, “İlkokulu ve lisesi olan bir okul projesi çalışmasına başladık. Sporcu ve spor adamı yetiştirmeyi hedefliyoruz. Özellikle futbolcu yetiştireceğiz. İkitelli'de bir stat projemiz var. Bu okulun faaliyetlerini orada yapmayı düşünüyoruz. Kulüplerimizden de okula giriş sınavında tespitlerde bulunmaları için katkı istiyoruz” şeklinde konuştu.

POLAT: “GÖREVE GELMEMDE TOPBAŞ'IN KATKISI OLDU”

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ise iki sene önce Özhan Canaydın başkanlığında yönetimde yer almasında Kadir Topbaş'ın katkısı olduğunu söyledi.

Polat, 2 sene önce Galatasaray'da tekrar görev alması konusunda Kadir Topbaş'ın kendisini ikna etmekte en büyük katkıyı yaptığını belirterek, “Kamuoyunun bugüne kadar hep merak ettiği ve sizin bilmediğiniz bir konuyu da açıklamak istiyorum. Onun ikna kabiliyeti sayesinde göreve geldim. Sayın başkan, Galatasaray'ın bana ihtiyacı olduğunu ve görevden kaçmamam gerektiğini söyledi. Ben de en son konuşmayı kendisiyle yaptıktan sonra karar vermiştim. Bunu uzun zamandır herkes soruyordu” dedi.

Kadir Topbaş'ın spordaki fair play temennilerine katıldıklarını kaydeden başkan Polat, “Galatasaray Kulübü olarak centilmenlik içinde, fair play ruhu içinde mücadele etmek istiyoruz. Amacımız sadece futbolda değil, tüm diğer branşlarda Türk halkına hizmet edebilmek. Bunu da en iyi şekilde yapacağımızı düşünüyorum. Belediyenin de bunun içinde olmasını, katkılarda bulunmasını arzuluyoruz. Zaten yapıyor. Bu anlamda Galatasaray Kulübü olarak bizden talepleri varsa her zaman yardımcı olacağımızı bilmelerini isterim” diye konuştu.
Polat, belediyenin Futbol Meslek Okulu'na seve seve katkı yapabileceklerini vurgulayarak, “Galatasaray bünyesindeki spor adamlarımızı da çalıştırabiliriz. Galatasaray'ın ciddi bir birikimi var. Seve seve yardımcı oluruz” dedi.

Adnan Polat, ziyaret sırasında Galatasaray Kulübü'nün 100. kuruluş yıldöneminde bastırılan ve sayılı olan parayı Kadir Topbaş'a hediye etti.

Hediyenin kendisi için çok anlamlı olduğunu dile getiren Topbaş da Adnan Polat'a bir minyatür hediye etti.

Bu arada başkan Adnan Polat'ın futbol takımının İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yaptığı maçta eski Galatasaraylılar'ın kendilerini zorladığını hatırlatarak, “Verdiğimiz futbolcular az daha canımızı yakıyordu. Aydın az kaldı bir tane gol atıyordu” diye espri yaparken, Kadir Topbaş, “Yenildik sizden alacağımız olsun” dedi. Adnan Polat, bunun üzerine “Neticede 'Tamam yenildik, ama şampiyona yenildik' diyebilirsiniz” diye yanıt verdi.

Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımının Avrupa'da elde ettiği başarının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Polat, “İnşallah Kıtalararası Şampiyona'da da bizi gururlandırırlar” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz