Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adnan Polat: Bize güvenin

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, üyelerin kredi kullanımıyla ilgili tereddütleri konusunda içlerini ferah tutmalarını ve kendilerine güvenmelerini istedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Lisesi'nde devam eden olağanüstü genel kurul toplantısında üyelerin görüşlerini belirtmelerinin ardından kulüp yönetim kurulu adına kürsüye gelen başkan Adnan Polat, kongrenin her şekilde amacına ulaştığını düşündüklerini belirterek, amaçlarının Galatasaray'ın önemli problemlerinin hasır altı edilmemesi ve genel kurulun hayati problemleri hakkında bilgi sahibi olması olduğunu kaydetti.

Üyelerden çeşitli öneriler ve eleştiriler geldiğini ifade eden Polat, “Her türlü görüş ve öneri kabulümüzdür. Bunların her birinden biz feyz almayı da biliyoruz” derken, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bu yetkiyi aldığımızda hemen kullanacak değiliz. Yarın kullanabiliriz, 3 ay sonra kullanabiliriz, 1 yıl sonra kullanabiliriz, kısmen kullanabiliriz ya da hiç kullanmayabiliriz. Bu tamamen Galatasaray'ın menfaatleriyle ilgili olacak. Biz eğer düşündüğümüzü yapacaksak, sessiz ve derinden gitmemiz lazım. Hem genel kurulu bilgilendirirken, hem de pazarlık masasını derinden götürmemiz mümkün değil. Yetkiyi alıp, şartların uygun olmasını bekleyeceğiz. Bazı gelir kalemlerimizin devreye girmesi sonrası erken ödeme opsiyonumuz da var.”

“BİR NUMARALI SORUN”

Adnan Polat, içinde bulunulan durumun çözüme kavuşturulmasının aciliyetine dikkati çekerek, kendilerine güvenilmesini istedi.

“Galatasaray'ın bir numaralı sorununun üstüne gitmemiz, çözümünü bir şekilde ortaya koymamız lazım” diyen Polat, “ Bizim düşündüğümüz çözümlerden bir tanesi bu. Biz yetkiyi aldığımızda tüm bankalar kuyrukta, hemen parayı getirecekler diye bir şey de yok. Tüm dünya krizde. Olayların fakındayız ve bilincindeyiz. Bize güvenmeye devam edin” şeklinde konuştu.

Öte yandan, üyelerden Sedat Doğan'ın, yönetim kuruluna verilecek yetkiye; genel kurulca tespit edilecek 10 kişilik bir komitenin onayı sonrası kredinin kabul olması, bu üyelerin kredi müzakerelerine katılması ve yetkinin 1 yıl süreyle geçerli olması şartlarının eklenmesi şeklinde verdiği önerge, genel kurul gündemine ek yapılamayacağı gerekçesiyle işleme alınmadı.

Adnan Polat'ın konuşmasının ardından, genel kurulda kapalı zarf usulüyle oylamaya geçildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz