« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adnan Öztürk'ten stat açıklaması -SPOR

Galatasaray Kulübü Başkan yardımcısı Adnan Öztürk, Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Arena'da gerçekleştirilen stat toplantısıyla ilgili GSTV'ye açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

GSGM yetkilileri, TOKİ ve Varyap'la bir araya gelen Adnan Öztürk, toplantıda yaptıkları görüşmeler hakkında şunları söyledi;

"Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'yı Beşiktaş ile birlikte kullanmamız konusu kamuoyunu son derece meşgul ettiği için bugün olan toplantılar da sanki bu tartışmaların bir parçası gibi algılandı; bu da son derece doğaldır. Şimdi bugün başlayan toplantılar ki bence uzun süre devam edecektir; stadın Galatasaray Spor Kulübü'ne kesin teslimi ile ilgili prosedür toplantıları.

Şöyle düşünmek lazım; stadın inşaatını yapan Varyap firması, TOKİ'ye karşı sorumlu. Dolayısıyla TOKİ'nin stadı Varyap'tan teslim alması gerekiyor. Dolayısıyla da bizim geçen Temmuz ayında zabıt altına aldığımız bütün eksikliklerle ilgili tartışmalar olacaktır aralarında. Daha sonra TOKİ teslim aldıktan sonra GSGM'ne teslim etmesi gerekiyor. Yine orada o eksikliklerle ilgili görüşmeler olacaktır. En son GSGM teslim aldıktan sonra Galatasaray Spor Kulübü'ne teslim edecek. Ve bu dolayısıyla da biraz da geç kalmış bir prosedür aslında ama bir prosedür toplantısı. Yani kamuoyunu meşgul ettiği üzere stadı ortaklaşa kullanma ile ilgili herhangi bir konuşma olmadı, olacağını da zannetmiyorum.

Adnan Öztürk, "Beşiktaş'ın ASY Spor Kompleksi TT Arena'yı kullanıp kullanmayacağı ile İlgili gündemde bir sürü iddialar var. Bu konu hakkında bir gelişme var mı? Böyle bir durum söz konusu değil mi şu anda?" şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi;

"Yok. Biz Galatasaray olarak Ankara'da yaptığımız ki sayın spor bakanımızın ev sahipliğinde yaptık bu toplantıyı. Biz orada nihai cevabımızı verdik. Daha sonradan da yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için resmi internet sitemizden de bir açıklama yaptık. Burada Türkiye Cumhuriyeti hükümeti taraf değildir. Onlar sadece ev sahipliği yapmışlardır. Dolayısıyla bu tartışma Galatasaray açısından kapanmıştır. Ben Beşiktaş'ın da daha fazla ısrarcı olacağını şahsen zannetmiyorum. Zaten son açıklama yaptığımızdan beri de hiç bir şekilde talep de gelmedi. Bence Galatasaray açısından bu konu tamamen kapanmıştır. Onun için Divan Kurulu toplantısında da söyleyeceğim. Tüm Galatasaraylılar'ın için rahat olsun. Dolayısyla bence tartışmalar kapanmıştır diye düşünüyorum."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz