Ege Haberleri

  Adnan Kahveci’de geri sayım başladı

  Hürriyet Haber
  27.09.2015 - 11:51 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı ve Bornova ilçelerini Altınyol’a direkt bağlayacak köprülü kavşak projesinde sona yaklaşıldı. Anadolu Caddesi üzerindeki kirişlerin bağlantısının yapılmasının ardından bayram sonrası asfalt çalışmaları başlayacak. Korkuluk imalatları ve elektrik direklerinin montajının tamamlanmasıyla birlikte 22.5 milyon liralık Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı trafiğe açılacak.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 Nisan 2015 tarihinde temeli atılan, Altınyol’dan Bornova ile Bayraklı ilçelerini birbirine bağlayacak Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı’nın inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindi. Yol dolgusu ve duvarlar bitirildi. Projenin Anadolu Caddesi üzerinde kalan kirişlerinin montajının yapılmasının ardından bayram sonrası asfaltlama çalışması gerçekleştirilecek. Böylece Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı’nın ana gövdesi tamamlanmış olacak. Korkuluklar ve elektrik direklerinin montajının yapılmasıyla birlikte, kentin en önemli ulaşım projelerinden biri daha hizmete hazır hale gelecek. 22.5 milyon liraya mal olacak kavşak açıldığında, bölgedeki trafiğin rahatlaması bekleniyor.

  Adnan Kahveci’de geri sayım başladı

  KONAK VE KARŞIYAKA’YA KESİNTİSİZ BAĞLANTI

  Hayata geçirilecek proje kapsamında Smyrna Meydanı’ndan Anadolu Caddesi’ne kadar bağlantıyı sağlayan mevcut Bayraklı Adnan Kahveci Kavşağı’nın tren yolu geçişinden sonraki bölümü yenilenerek köprülerle Altınyol’a kadar uzatıldı. Bu sayede Altınyol bağlantısıyla Konak ve Karşıyaka yönünden gelen araçlar, Nur Sultan Nazarbayev Bulvarı, Smyrna Meydanı, Manas Bulvarı ve Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’nin tümünü aşıp Bornova ve Homeros Vadisi’ne kadar ulaşabilecek.

  Adnan Kahveci’de geri sayım başladı

  Yeni köprülü kavşak, Bornova ve Bayraklı yönünden (Smyrna Meydanı üzerinden) Konak ve Karşıyaka’ya da Altınyol aracılığıyla kesintisiz bağlantı sağlayacak. Proje kapsamında ayrıca 1.5 kilometreye yakın yol ve tretuvar düzenlemesi yapılıyor. Homeros Vadisi, Bornova Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi ve Smyrna Meydanı’nı geçerek gelinen köprülü kavşak, Bayraklı Altınyol kıyılarına inilecek aksın da son halkasını oluşturuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı