DENİZLİ HABERLERİ

ADM Elektrik'ten 5 yılda 1 milyar liralık yatırım hedefi

DHA
28.03.2017 - 13:05Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ, Aydın ve Muğla'nın elektrik dağıtım hizmetlerini üstlenen ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin İcra Kurulu Üyesi Ahmet Bayramoğlu, elektrik dağıtımı yaptıkları bölgede 5 yıl içerisinde 1 milyar liralık yatırım hedeflediklerini söyledi.
Denizli'de, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından 2016 yılı yatırımlarıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Genel Müdürlük binasında düzenlenen toplantıya; firmanın İcra Kurulu üyeleri Ahmet Bayramoğlu, Serdar Marangoz ve Bülent Yüksel katıldı. Firma adına değerlendirmeyi Ahmet Bayramoğlu yaptı.
Bayramoğlu, şirketlerinin geçen yıl 208 milyon liralık yatırım yaptığını, bu yatırımların 180 milyon liralık kısmının elektrik dağıtım şebekelerinin yenilenmesi ve enerji ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan yeni tesisler için harcanıldığını söyledi. Önümüzdeki 5 yılda her yıl 200 milyon lira yatırım yapacaklarını aktaran Bayramoğlu, "2008 yılından bugüne kadar 550 milyon liralık yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yıl boyunca Aydın Denizli ve Muğla illerinde her yıl toplam 200 milyon lira yatırım yapmayı hedefliyoruz. Bölgeye 5 yılın sonunda 1 milyar liralık elektrik yatırımı yapmak istiyoruz. Şirket olarak elektriği güvenilir kesintisiz ve ekonomik maliyetlerle kullanıcılarımıza sunmayı amaçlıyoruz. Bu yıl ilçe ve mahalleleriyle birlikte Denizli'de 70 milyon liralık çalışma yaptık. 2 enerji nakil hattı kurduk. Toplam 84 projeyi hayata geçirdik. Benzer sayıdaki projeler bölgemiz illeri olan Aydın ve Muğla'da hizmete girdi" dedi.

Deniz TOKAT/ DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden ADM Elektrik'ten 5 yılda 1 milyar liralık yatırım hedefi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ADM Elektrik'ten 5 yılda 1 milyar liralık yatırım hedefi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı