Ege Haberleri

  Adliyede topuk sesi arttı

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  30.01.2012 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Denizli'de kadın avukat sayısı 231'e yükseldi

  Denizli Barosu'nun 231'inci kadın avukatı Gaye Sağlam, düzenlenen törenle cübbesini giyerek mesleğe adım attı. Gaye Sağlam'a avukatlık cübbesini yanında stajını yaptığı avukat Ufuk Serter giydirdi.
  Sağlam'a avukatlık ruhsatını veren Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, baroya kayıtlı avukat sayısının 776'a ulaştığını, üyelerinden 231'inin kadın olduğunu belirtti. İlhan, “Kadınlarımızın savunma mesleğine yüksek oranda ilgi duyması ve meslekte ağırlıklarının artması bizi sevindiriyor” diye konuştu.
  Gündemde yer alan Avukatlık Yasa Tasarısı sürecinde yer almak istediklerini belirten İlhan, “Sadece yargıyı hızlandırmak adına yapılan çalışmaların amacına ulaşamayacağı çok iyi bilinmelidir. Hızlandırma adına bazı suçları suç olmaktan çıkarmak reform değildir. Bu kamu vicdanını incitmeden, uzmanlar ile birlikte titizlikle yapılması gereken bir çalışmadır. Hayatında adliye görmemiş, genç bürokratlar ile bu işler olmaz. Biz de reformdan yanayız, ama mağdur ile dolandırıcı arasındaki farkı da ortaya koymak lazım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı