Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adliyede protesto

  Hürriyet Haber
  05 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mart 1999 - 00:01

  Taksitle otomobil satma vaadiyle 1500 kişiyi dolandırdığı iddia edilen altı sanığın Eyüp Adliyesi'ndeki duruşması olaylı geçti. Gösteride açıklama yapan Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Sevim ’’Sanayi Bakanlığı, satış kampanyalarını daha sıkı denetlemeli’’ dedi.

  EYÜP - Bayrampaşa'da küçük taksitlerle otomobil kampanyası düzenleyip, yaklaşık 1500 kişiden trilyonlarca lira topladıktan sonra kayıplara karıştığı iddia edilen Çukurovalı Otomotiv'in sahipleri hakkındaki dava öncesi 60 kadar mağdur Eyüp Adliyesi önünde eylem yaptı. Protestocular, ‘‘Yeni Çukurovalılar olmasın. Başkasının canı da yanmasın’’ dedi. Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Eyüp Sevim, protesto eylemi sırasında bir konuşma yaparak Sanayi Bakanlığı'nın satış kampanyalarını daha sıkı denetlemesini istedi.

  Eyüp 2.Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanıklar Ömer Yıldırım, Özden Çukurovalı ve babası Arif Çukurovalı katılırken öteki sanıklar İsmail Çukurovalı, Ümit Murat Okuroğlu ve Turgut Özsıcak duruşmaya katılmadı. Dolandırıldıklarını iddia eden 60 kişi müşteki olarak duruşmaya katıldı ve ifade verdi.

  Mahkeme heyetince dört saati aşkın süreyle dinlenen şikayetçiler, zorlukla biriktirdikleri paraları otomobil sahibi olma hayaliyle firmaya yatırdıklarını, zamanı geldiğinde otomobillerini almayınca dolandırıldıklarını anladıklarını söylediler ve sanıklardan şikayetçi oldular.

  Müştekilerin dinlenmesinin ardından söz alan sanık avukatları müvekkillerinin mağdur durumda olduklarını söyleyerek tahliyelerini talep ettiler. Sanık avukatlarının tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti diğer müştekilerin dinlenmesi ve dosyadaki diğer eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı