İZMİR HABERLERİ

Adliye önünde müfredat açıklaması

DHA
20.10.2017 - 16:08Son Güncelleme :
DHA

İZMİR, (DHA)- İZMİR Adliyesi'ne, 2017-2018 eğitim- öğretim yılı müfredatının iptali için açılan davaya müdahil olmak için gelen ve kendilerini 'Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi' gönüllüleri olarak isimlendiren bir grup, açıklaması yaptı.
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi gönüllüleri, bugün öğlende, İzmir Adliyesi'ne gelerek 2017-2018 eğitim öğretim yılı müfredatın durdurulması ve iptali için açılan davaya müdahil olmak istedi. Başvurunun ardından İzmir Adliyesi C Blok önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup 'Şeriata yenilmeyeceğiz' sloganı attı. Polis, adliye çevresinde güvenlik önlemi aldı. Grup adına basın açıklamasını yapan Savaş Sarı, "Bugün buraya, Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi hukukçularının, eğitimci ve akademisyenlerin yaptığı hazırlık ile açılan bir davayı duyurmak ve halkımızı bu davaya müdahil olmaya çağırmak üzere geldik. Bu, 2017-2018 eğitim- öğretim yılı için hazırlanan yeni müfredata karşı Danıştay'da açılmış olan yürütmeyi durdurma talebini de içeren iptal davasıdır. İptal davasının gerekçesi çok basittir. Zorunlu eğitim içinde yer alan ilk ve ortaöğretim kurumlarında, bu müfredatla temel kural haline getirilen içerikten söz ediyoruz. Bu müfredatta; tarihten müziğe, matematikten fen bilgisine tüm derslerde bilim dışı, laikliğe aykırı bir şekilde dinci ve mezhepçi, gerçeklikten uzak, Cumhuriyet düşmanı ve Osmanlıcı bir içerik açıkça ilan edilmektedir dedi.
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Adliye önünde müfredat açıklaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Nisan 2018, Salı
 • İmsak
  04:59
 • Guneş
  06:26
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:18
Sayfa Başı