ZONGULDAK HABERLERİ

Adli Yıl Açılışı Töreni

IHA
01.09.2015 - 16:46Son Güncelleme :

ZONGULDAK BAROSU AVUKATLARI ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRDİ

IHA

Zonguldak Barosu avukatları, adli yıl açılışı sebebiyle Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen törene katıldı.
Zonguldak Barosu tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Baro Başkanı Av. Kerem Ertem, konuşmasına terör olaylarına tepki gösterdiği konuşmasında “Son birkaç ay içinde, yüreğimize kor olarak düşen ve hergün aşılanan şehit haberleri, dağları eritir niteliktedir. Şehitlerimize, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyor, terörü adı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin kınıyor, lanetliyoruz. Adaletin, Habil’in kardeşi Kabil tarafından öldürülmesinden sonra başlayan bir hakkı tesis etme mücadelesi mi olduğu, yoksa bir başucu kitabı mı olduğu tartışılabilir. Kanımızca tartışılmayacak olan, adaletin bu dünyanın her santimetrekaresinde, hayatın her alanında, hayatın her anında, insanı insan yapan anahtar değer olduğudur. Ve şunu da söylemeliyiz ki adalete ulaşmak, onu korumak ve değerine değer katmak, açıkça bir mücadeledir. Bu mücadele insan içindir, mücadele, adil olma peşinde koşanlarındır” diye konuştu.
“ADALETİN PEŞİNDE KOŞMALIYIZ”
Hukukun ve adaletin hayatın içinde egemen kılınması gerektiğine dikkat çeken Baro Başkanı Av. Kerem Erte, şöyle devam etti:
“Eğer insanı yaşatmaktan söz edeceksek, maceramız çabamız veya emelimiz buysa, adaletin peşinden koşmalıyız, adaleti peşimizden koşturmalı, sınırları tanımadan, adaleti, hukuku, hakkaniyeti hayatın içinde egemen kılmalıyız. Adalet, sadece yargısal faaliyetlerin temel amacı da değildir. Adalet, idari mekanizmaların da iş ve eylemlerinde gözetecekleri eşitlik ve kamu yararıyla koşut değerdir. Biz öyle anlarız. Yerelden ulusala uzanan yönetim kademelerin bireylere, topluma, sivil inisiyatiflere ve onların taleplerine değer vermelerini bekleriz. Bu mercilerin karar alma ve uygulama mekanizmalarının modern ve demokratik yönetişim ilkeleriyle aktüel etmeleri gerekmektedir. Demokratik taleplerin yönetim kademelerince, öncelikli değer olarak kabullenmelerinin yönetimlerce adalet ve eşitlik bağlarını güçlendireceğine inanıyoruz. Bu noktada birey hakları ile kamusal haklar veya kamu yararı arasında da bir dengenin kurulması gerektiğini düşünüyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Adli Yıl Açılışı Töreni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adli Yıl Açılışı Töreni haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:52
  • Guneş
   07:37
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı