İSTANBUL HABERLERİ

Adıyamanlılar Vakfı’ndan Terör Saldırıları İle İlgili Açıklama

IHA
24.07.2015 - 16:00Son Güncelleme :
IHA

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarının faillerinin Adıyamanlı nüfusuna kayıtlı çıkması üzerine basında çıkan haberlerden rahatsızlık duyan Adıyamanlılar Vakfı, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, "Adıyaman bu tür olaylarla töhmet altında bırakılamaz. Huzur kenti Adıyaman’ımızın terör ve terörist faaliyetleriyle anılmasını asla kabul etmiyoruz” dedi.
Diyarbakır’da ve Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıları düzenleyen teröristlerin, Adıyaman nüfusuna kayıtlı kişiler çıkması üzerine durumdan rahatsızlık duyan Adıyamanlılar Vakfı üyesi bir grup, basın açıklaması düzenledi. Bağcılar Göztepe Adıyamanlılar Vakfı önünde düzenlenen toplantıda Adıyamanlı sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Diyarbakır’da ve Suruç’ta yaşanan terör olayları neticesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dilediklerini ifade etti.
Açıklamanın devamında terör eylemlerini gerçekleştirenlerin Adıyaman nüfusuna kayıtlı olmalarının Adıyamanlıların bu tür eylemleri onayladıkları anlamına gelmediğini söyleyen Aksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “ Adıyaman bu tür olaylarla töhmet altında bırakılamaz. Çünkü terörün ve teröristin dini, dili, milliyeti ve memleketi olmaz. Önemli ve değerli olan insan hayatıdır. Kim, hangi amaçla insan hayatına kast ederse biz karşı çıkarız. Esas kaide şudur: ‘ Beraat-i zimmet esastır’. Yani suç işlemeyen suçlanamaz. Bilinmelidir ki, Adıyaman içeride ve dışarıda planlanan ve kurgulanan hiçbir tuzağa düşmeyecek ve bu oyunlara gelmeyecektir. Huzur kenti Adıyaman’ımızın terör ve terörist faaliyetleriyle anılmasını asla kabul etmiyoruz. Basınımızı da bu tür konularda manşet atarken veya haber yaparken daha dikkatli dil kullanmaya davet ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Adıyamanlılar Vakfı’ndan Terör Saldırıları İle İlgili Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyamanlılar Vakfı’ndan Terör Saldırıları İle İlgili Açıklama haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

25 Mayıs 2018, Cuma
 • İmsak
  03:39
 • Guneş
  05:31
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:31
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı