Adıyaman'da petrol sevinci

DHA
10.10.2011 - 14:37 | Son Güncelleme: 10.10.2011 - 14:44

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, “Yeni açılan bin 420 metre derinlikten sondaj kuyusundan, günde 400 varil ham petrol çıkacak” dedi.

TÜRKİYE Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen petrol arama çalışmaları kapsamında ’Doğu Şambayat-1 Lokasyonu Artezyen Kuyusu’nda 1420 metreden ham petrol fışkırdı.

Ham petrolün çıktığı Doğu Şambayat-1 isimli artezyen kuyuda TPAO Bölge Müdürü Halil Murat Demir ve TPAO çalışanları ile birlikte incelemelerde bulunan Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, 1420 metre derinliğindeki kuyudan fışkıran ham petrolün günlük üretim kapasitesinin 400 varil olduğunu söyledi. 1420 metre derinliğindeki sondaj kuyusunun artezyen üretim yaptığını ve çıkarılan petrolün orta kalitede olduğunu söyleyen Vali Ramazan Sodan, şöyle dedi:

"TPAO tarafından Adıyaman’da petrol arama çalışmaları devam ediyor. Çıkarılan ham petrol hem ülkemiz hem de ilimiz açısından çok sevindiricidir. Önümüzdeki dönemde daha iyi yapılacak sondajlarda daha da güzel neticeceler alacağımıza inanıyorum."

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı