ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman'da, engelliler için etkinlik

DHA
25.04.2017 - 10:11Son Güncelleme :
DHA

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)- ADIYAMAN Müftülüğü ve Engelliler Dernekleri tarafından Adıyaman Gençlik Merkezi'de engelliler için Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.
Programa İl Müftü Yardımcısı Musa Çiftçi, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu, Adıyaman Tüm Engelliler Derneği Başkanı Meltem Kahraman, Adıyaman Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Murat Ağır, Adıyaman Zihinsel Engelli Aileleri Derneği Başkanı Zeynal Alagöz, kamu kurum müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Programda Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ilahiler okundu. Daha sonra kürsüye çıkan İl Müftü Yardımcısı Musa Çiftçi, "17 Nisan 22 Nisan tarihleri arası Kutlu Doğum Haftası dolu dolu kutladık. Bugünde sizin için bu salonda ayrılan mekanda Kutlu Doğum Haftası'nı idrak ediyoruz. Özellikle son dönemde Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan İl Müftülüklerimize ve din görevlilerimize kadar, sizin ibadetlerinizi yapmanız hususunda elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Bir hususu sizlerle yapmış olduğumuz görüşmelerde toplantılarda, seminerlerde dile getiriyoruz. Gerçek engeller hiçbir zaman organlarda azalarda değildir. Gerçek engellilik gönüllerdeki ve zihinlerdeki akıllardadır" dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından sahne alan engelliler birbirinden güzel ilahi seslendirdi. İlahlilerin ardından engellilere gül verildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman'da, engelliler için etkinlik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman'da, engelliler için etkinlik haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı