ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman'da bölge toplantısı

DHA
07.04.2016 - 16:41Son Güncelleme :
DHA

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)- BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı İl Müdürlüklerinin üst düzey yöneticilerinin katıldığı 8'inci Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Adıyaman'da yapıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nda yapılan toplantıya; Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Orhan Eroğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, bakanlığa bağlı İl Müdürleri, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Abdulkadir Çelenk ve bazı işadamları katıldı. Toplantıda; AR-GE reform paketi ile sanayide inovasyona yönelik faaliyetler görüşülerek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İl Müdürlüklerini ilgilendiren konular hakkında yapılan sunumlar yapıldı, çözüm önerileri konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Orhan Eroğlu, İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının 9 bölgede aynı anda yapıldığını belirterek, "Bu toplantılarda tartışılan ve gündeme getirilen konular bir rapor haline getirilip, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Başkanlığında bu sorunlar tek tek ele alınarak değerlendirilmektedir. Bugünkü toplantımızın konusu kanunlaşan AR-GE Reform Paketi ile 4'üncü sanayi devrimidir. Bakanlık olarak ürettiğimiz politikalar, program ve desteklerle her geçen gün bilim ve teknolojik alanında gelişmeler sağlamaya çalışıyoruz. 2014 yılında toplam AR-GE harcamalarımız 17.6 Milyar liraya ulaşmıştır. AR-GE Harcamasının milli gelire oranı 2000’li yılların başında binde 53 iken, 2014 yılında yüzde 1 seviyesine çıkmıştır. AR-GE harcamalarının içinde özel sektörün payı gün geçtikçe artmaktadır" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan ise, şunları söyledi:

"Ülke genelinde 9 bölgede eş zamanlı gerçekleşen İl Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantılarının amacı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatına bağlı birliklerin arasındaki koordinasyonu ve işbirliğinin sağlanması ve bakanlıkça sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılmasıdır."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman'da bölge toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2016 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman'da bölge toplantısı haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı