ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Engelliler İçin Ek KPSS Kursu Açtı

IHA
26.10.2015 - 16:30Son Güncelleme :

ADIYAMAN HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN ENGELLİLER İÇİN EK KPSS KURSU AÇILDI

IHA

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi engelliler için EK KPSS kursu açarak bir başarıya daha imza attı.
Adıyaman Halk Eğitim Merkezi tarafından engelli vatandaşlar için açılan EK KPSS kursuna engelliler büyük ilgi gösterdi. Biraralık Ortaokulu Ek Binası’nda (Eski Kız Meslek Lisesi) açılan kursa 62 bedensel, 16 görme, 9 işitme engelli olmak üzere 87 kişi kayıt yaptırdı.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, önemli bir çalışmaya imza attıklarını belirterek “Adıyaman Halk Eğitimi Merkezi olarak bu güne kadar çok önemli çalışmalara imza attık. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de engelliler için açtığımız EK KPSS kursu. Kursumuz 24 Ekim 2015 tarihinde Biraralık Ortaokulu Ek Binası’nda (Eski Kız Meslek Lisesi) başladı.
Kursumuza çok yoğun bir talep oldu. 62 Bedensel, 16 Görme ve 9 İşitme alanında toplam 87 kişi kursumuza devam etmektedir. Kursiyerlerimizin eğitime ulaşılabilirliği için her türlü tedbir alındı.
5376 Sayılı Engelliler Hakkında Kanun da belirtildiği gibi ‘Engellilerin eğitimi hiçbir şekilde engellenemez’ ilkesi çerçevesinde engellilerin eğitime ulaşabilirliğini sağlayarak kaliteli bir eğitim sunmayı planlıyoruz.
Kursumuz 23 Şubat’ a kadar sürecektir. Kursumuzda genel kültür ve genel yetenek alanlarında dersler verilmektedir. Ayrıca işitme engeliler için de işaret dili uzmanları tarafından eğitim imkânı sunulmaktadır. Bu kurslarımızda amacımız, engelli vatandaşlarımızın dilenmeden, başkasına yük olmadan kendi ayakları üzerinde durarak tüketici olmaktan çıkıp, üretici konumuna gelmelerini sağlamaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Engelliler İçin Ek KPSS Kursu Açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Engelliler İçin Ek KPSS Kursu Açtı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı