ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman’dan Mısır’a Mektup

IHA
10.07.2015 - 19:07Son Güncelleme : 10.07.2015 - 19:08

MISIR’DA YAŞANAN OLAYLAR VE ALINAN İDAM KARARLARINI PROTESTO ETMEK İSTEYEN ADIYAMAN İMAM HATİP MEZUNLARI, BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEYİP MISIR’A MEKTUP GÖNDERDİ.

IHA

Mısır’da yaşanan olaylar ve alınan idam kararlarını protesto etmek isteyen Adıyaman İmam Hatip Mezunları, basın açıklaması düzenleyip Mısır’a mektup gönderdi.
Adıyaman Merkez PTT Binası önünde düzenlenen basın açıklamasına bazı dernek ve STK temsilcileriyle Adıyaman İmam Hatip Mezunları katıldı. Düzenlenen basın açıklamasında alınan idam kararlarına tepki gösterilip basın açıklaması sonrası idam kararlarının durdurulması için Adıyaman’dan, Mısır’a mektup gönderildi.
Yapılan basın açıklamasını okuyan Recep Tayip Ergün, “Bizler Türkü Müslümanları için çok önemli bir ilim ve irfan ocağı olan İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararları karşısında büyük bir üzüntü ve endişe içerisindeyiz. Bu kararların hukuksuz olduğunu ve adaletin biran önce tecelli etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sizin El- Ezher gibi kadim bir ilim merkezine ev sahipliği yapan, hala fikir dünyamızı besleyen büyük mütefekkirler yetiştirmiş Mısır’ın idarecisi olarak bir zamanlar ülkenizde misafir ettiğiniz Mustafa Sabri Efendilerin, Mehmet Akiflerin mirasçısı biz ilim yolcularının sözlerini dikkate alacağınızı ümit ediyoruz. Bildirmek isteriz ki, Mursi ve arkadaşlarının uğradığı haksızlık ve zulüm Türkiye gençliği tarafından büyük bir tepkiyle karşılanmaktadır. Vicdanlarda derin yaralar açmaktadır. Mısır halkının önemli bir kısmının seçimlerde desteklediği hu insanların geleceği artık bütün Müslümanlarla birlikte bizimde meselemiz ve gündemimiz haline gelmiştir. Onlar hakkında verilecek adaletsiz bir karar, her birimizin yüreğinde hak ettiği yankıyı bulacak ve asla unutulmayacaktır” dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından mektuplar PTT görevlilerine teslim edilerek Mısır’a gönderilmesini istediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman’dan Mısır’a Mektup hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 19 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman’dan Mısır’a Mektup haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı