ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman’da Suriyeli çocuklara uyum eğitimi

DHA
31.03.2016 - 12:21Son Güncelleme :
DHA

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)- ADIYAMAN’da, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Suriyeli çocukların topluma entegrasyonlarının sağlanması amacıyla sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından kamp dışında yaşayan Suriyeli çocukların Çocuk Hakları Komiteleri aracılığıyla topluma entegrasyonlarının sağlanmasının amacıyla konferans salonunda çocuklara sosyal uyum ve adaptasyon eğitimi verdi.

Programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Çocuk Hakları Daire Başkanı Bayram İnce, Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür vekili Musa Şimşek, UNİCEF Temsilcisi Nilgün Çavuşoğlu, Çocuk Hakları Adıyaman Yetişkin Koordinatörü Zeynel Abidin Şenlik ile Suriyeli ve Türk çocuklar katıldı.

Açıklamada bulunan Çocuk Hakları Daire Başkanı Bayram İnce, “Bu eğitimin ve burada bulunma amacımız, Suriyeli ve Türk kardeşlerimizin birbirlerini tanıma fırsatını yakalamalarını sağlamak, onları birbirlerine alıştırmak, arkadaşlık ve kardeşlik duygularını pekiştirmek için bu tür eğitimler verilmektedir. İnancımız gereği Müslüman diğer Müslüman’ın kardeşidir. Kardeşliği pekiştirmek, kardeşlik duygularımızı daha da ileriye götürmek için bu eğitimler artarak devam edecektir” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman’da Suriyeli çocuklara uyum eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman’da Suriyeli çocuklara uyum eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı