ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman’da Öğrencilere ‘Ürün Güvenliği’ Anlatıldı

IHA
16.10.2015 - 15:07Son Güncelleme :

ADIYAMAN'DA' ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI' İLE İLGİLİ ÖĞRENCİLERE SEMİNER VERİLDİ

IHA

Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ’Ürün Güvenliği Haftası’ nedeniyle ilkokul ve liselerde bilgilendirme semineri düzenlendi.
Her yıl 12-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Ürün Güvenliği Haftası’ etkinlikleri kapsamında öğrencilere seminerler verildi. Seminerlerde ürün güvenliği konusunda farkındalık ve bilinç oluşturulmasının önemine dikkat çekildi.
Öğrencilere seminer veren ve Ürün Güvenliği Haftası ile ilgili açıklamada bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, vatandaşların günlük hayatta kullanmış olduğu asansörlerden elektrikli ev aletlerine, gaz yakan cihazlardan otomotiv aksam ve parçalarına kadar bir çok ürünün piyasadaki denetimlerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti.
Hacı Daştan, “Öğrencilerimize Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) olarak adlandırılan denetim faaliyetleri ile piyasada yer alan ve satışa sunulan ürünlerin güvenli bir şekilde kullanılmasının sağlanması anlatıldı. Denetimlerde öncelikle ürünlerin sahip olması gereken ve ürünün güvenli bir şekilde üretildiğini gösteren belgelerin incelenmekte olduğu; denetçiler tarafından gerek görülmesi durumunda ürün test ve muayeneye gönderildiği ve bu işlemler sonucunda uygunsuz olduğu tespit edilen ürünler için piyasadan toplatmaya varan önlemler alınabildiği belirtildi.
Bu gerekçeyle hem piyasaya arz edilen ürünleri kullanan vatandaşlarımız hem de üreticilerimizi daha yakından bilgilendirebilmek için her yıl bir haftayı Ürün Güvenliği Haftası adı altında bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine ayırıyoruz.
Bu hafta kapsamında ülkemizin her köşesinde düzenlenen toplantılar ve ziyaret edilen okullar ile toplumun her yaş ve her kesiminden vatandaşımıza ulaşarak ürün güvenliğinin önemini anlatmaya çabalıyoruz. Zira Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ne kadar denetim yaparsa yapsın halkımızın bu konuda bilinçli olmaması durumunda gerçekleştirilen denetimler tam anlamıyla sonuç doğurmuyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman’da Öğrencilere ‘Ürün Güvenliği’ Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman’da Öğrencilere ‘Ürün Güvenliği’ Anlatıldı haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:33
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:52
  • Yatsı
   19:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı