ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman’da, Doğu Türkistan İçin Gıyabi Cenaze Namazı

IHA
02 Temmuz 2015 - 01:05Son Güncelleme : 02 Temmuz 2015 - 01:06

ADIYAMAN'DA DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

IHA

Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan’da yaşanan olaylara tepki gösterilip gıyabi cenaze namazı kılındı.
Demokrasi Parkında Adıyaman Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen basın açıklamasına, dernek üyeleri ve Adıyaman’da, faaliyet gösteren STK temsilcileri ile bir çok vatandaş katıldı.
Düzenlenen basın açıklamasını okuyan Adıyaman Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya; “İşgalci Çin yönetiminin Müslümanlara yönelik baskı ve tahakkümünü artırmasında özellikle Ramazan ayını seçmesi Müslüman halkını provoke etmeye yönelik bir harekettir. Geçtiğimiz hafta içerisinde sadece oruç tuttukları için yüze yakın kardeşimiz şehit edilmiştir. Yaşanan tartaklanan ve yaralanan kardeşlerimizin sayısı belli değildir. İşgalci Çin yönetimi, Müslüman devlet memurlarının, öğretmenlerin, öğrencilerin ve işçilerin oruç tutmasına müsaade etmemektedir. Aynı şekilde aynı şekilde namaz kılmalarına da müsaade etmemektedir. Doğu Türkistan’da olup bitenlerin dünya kamuyu ile paylaşılmasına imkan verecek tarafsız gazetecilerin ve gözlemcilerin bölgeye gitmesi sağlanılmalıdır. Türkiye, Suriye’de bir bataklığın içine çekilmek istenmektedir. Türkiye, Irak ve Suriye politikasında bir tuzağın içine düşmüştür. İzlenen politikalar başta İsrail olmak üzer emperyalizmin ekmeğine yağ sürmüştür. Biz bu coğrafyada Türk’ü ile Kürt’ü ile Arap’ı ile Fars’ı ile birlikte barış içerisinde yaşamak istiyoruz. Biz bu coğrafyada Müslüman ya da değil kimsenin saçının teline zarar gelmesini istemiyoruz. Bütün bunların yolu öncelikle ABD ile stratejik ortaklıktan vazgeçmektir. Avrupa Birliğinin peşine takılmaktan vazgeçmektir. İsrail ile birlikte hareket etmekten vazgeçmektir” dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından Doğu Türkistan için gıyabi cenaze namazı kılınıp dualar edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman’da, Doğu Türkistan İçin Gıyabi Cenaze Namazı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 01 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman’da, Doğu Türkistan İçin Gıyabi Cenaze Namazı haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:52
  • Guneş
   05:38
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:25
  • Yatsı
   20:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı