ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman’da, “Aşmak İçin Hareket” Projesi

IHA
20.10.2015 - 17:29Son Güncelleme : 20.10.2015 - 17:30

Adıyaman'da, " Aşmak İçin Hareket Projesi"

IHA

Beyazay Derneği Adıyaman Şubesi ile Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Aşmak İçin Hareket” projesi kampsamında engelli gençler havuzda yüzdürüldü.
Adıyaman Beyazay Derneği ile Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan proje kapsamında Adıyaman 100. Yıl Kapalı Yüzme Havuzunda engelli gençler yüzdü. Yüzme havuzuna, Beyazay Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ayla Pektaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ve engelliler gençler katıldı. Proje hakkında bilgiler veren Beyazay Derneği Başkanı Ayla Pektaş, "Adıyaman’da bu konuyla ilgili ciddi çalışmalar gündeme gelecek. Bugün ilk defa burada, yüzme yapmak isteyen çocuklarımızı buraya getirdik. Onları yüzme sporuyla tanıştıracağız. Ve bu alanda yetenekli çocuklarımızın daha ileriyi gitmesi için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Bu başlayan projeyle beraber çocuklarımız yalnız yüzme alanında değil, yapmayı düşündüğümüz farklı spor alanlarında ki eğitimlerimizde mevcut; masa tenisi, bocce, atletizm, bowling gibi alanlarda da eğitimler vermeyi düşünüyoruz. Gençlerimize, çocuklarımıza buradan da çağrı yapıyoruz engellilerimiz ile bu alanda eğitim almak isteyen ve bizimle bu projeye katkı sağlamak isteyen kişileri de projemize dâhil etmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Bağcı, “Gençlik Spor Bakanlığımız, sporda engelleri kaldırıyoruz projesi kapsamında birkaç yıldır uygulamış olduğu projeler dâhilinde illerimize, il müdürlüklerimize engelli otobüsleri göndermişti. Biz bununla birlikte engellilerimize zaman zaman spor yaptırıyorduk. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılan ve Beyazay Derneği’yle Gençlik Spor Bakanlığımız arasında bir protokol ile daha sıkı engellilerimizin spor yapması için başlatılan bu proje kapsamında bugün Beyazay Derneği Başkanımız Sayın Ayla Pektaş Hanım ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkan’ı Zeynal Alagöz beyle birlikte zihinsel engelli çocuklarımızın yüzme sporuna başlaması için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman’da, “Aşmak İçin Hareket” Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman’da, “Aşmak İçin Hareket” Projesi haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı