ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman’a Güneş Enerji Santrali Kuruluyor

IHA
24.07.2015 - 15:42Son Güncelleme :

ADIYAMAN'DA YENİLEBİLİR ENERJİ

IHA

Türkiye’de yıllık güneş ışığından en fazla faydalanan iller arasında yer alan Adıyaman’a Güneş Enerjisi Santrali kuruluyor.
Türkiye’de yenilebilir enerji potansiyelini ekonomiye kazandırmaya yönelik çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülürken, Adıyaman’da sulama projelerinde enerji giderlerini azaltmak amacıyla DSİ 20. Bölge Müdürlüğü ile ilgili firma arasında Güneş Enerji Santrali kurulması için sözleşme imzalandı.
Yıllık güneş ışığından faydalanma süresi uzun olan Adıyaman’ın güneş enerjisinden elektrik üretmek için oldukça avantajlı bir konumda olduğunu söyleyen Vali Mahmut Demirtaş, “Bu proje ile enerji giderlerinden dolayı çalışamayan pompa istasyonlarının yeniden devreye alınması planlanmakta. Adıyaman merkez Doyran Köyü sınırlarında kamulaştırılan tarım niteliği bulunmayan 50 bin metrekarelik alana inşa edilecek Güneş Enerji Santrali, 2 MW kurulu gücündeki GES ile tam kapasitede 3.500.000 kWh/yıl elektrik enerjisi üretilecektir.
Büyük önem verdiğimiz bu proje ile 1 MW+1MW gücündeki fotovaltik panel kapasitesine sahip GES’in projelendirilmesi, kurulumu ve montajı, Enerji İletim Hattı yapılması, sistemin devreye alınması, 2 yıl işletilmesi ve bakım ve onarımının yapılması bulunuyor. GES’in kurulumu için yer teslimi yapılmış olup, 4 ay içerisinde işin bitirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman’a Güneş Enerji Santrali Kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman’a Güneş Enerji Santrali Kuruluyor haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı