« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Adımızı finale yazdıracağız"

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finalde eşleşen İstanbul takımları Kasımpaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yöneticileri, tur için iddialı konuştu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından basın mensuplarına eşleşmeleri değerlendiren Kasımpaşa Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Sarı, grup lideri olarak çeyrek finale çıktıklarını hatırlatıp, bu başarıyı diğer turlarda da sürdürmek istediklerini bildirdi.

Yollarının açık olduğunu ifade eden sarı, “Grup lideri olarak çıktık. Liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Biz alt liglerden çıkarken de hızlı bir şekilde çıktık. Burada da hızlı bir şekilde çıkıp finali oynamak istiyoruz. Yol açık gözüküyor. Önümüzde bir belediye engeli var. Onlar yolları açacaklar, biz de yukarıya çıkacağız” dedi.

UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hedefleri bulunduğunu bildiren Sarı, Süper Lig'deki durumlarının kupadaki seyirlerini nasıl etkileyeceği sorusunu şöyle yanıtladı:
“İkisi farklı yollar. İkisinde de başarılı olmanın derdindeyiz. İnşallah yarın Bucaspor maçıyla bu ligde tutunmaya çalışacağız, nasip. Eğer olmazsa zaten önümüzde bir Türkiye Kupası var. Ben sezon başında 'UEFA Kupası neden olmasın?' mantığında bir demeç vermiştim. Hayal olarak görmüyorum. Bir UEFA Kupası'na, düşsem bile gitme niyetindeyim. İnşallah da gideceğiz. Yolumuz açık görünüyor. Karşımızda İstanbul Büyükşehir Belediyespor, peşinden ihtimal dahilinde olan iki takım Bucaspor ve Gençlerbirliği... Hangisi gelirse, biz finale adımızı yazdırmak derdindeyiz. Finale de inşallah adımızı yazdıracağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz