« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adım Smith olsa oynarım

F.Bahçe’nin Avusturya kampındaki kaptanı Semih, "İsmin Semih değil de Smith olsaydı, kadroda yer alman daha kolay olur muydu?" sorusuna "Evet. Doğrusu yabancı futbolcu ismi gündeme geldiğinde üzülüyorum. Çünkü kendimi çok iyi hissediyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin Avusturya kampında takımın kaptanlığını yapan Semih Şentürk, "İsmin Semih değil de Smith olsaydı, kadroda yer alman daha kolay olur muydu?" sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi. "Bu soruya samimi cevap vermem gerekirse, evet" diyen Semih, Kezman ve Deivid’in yetenekli futbolcular olduğunu hatırlatırken "En büyük amacım bu ikili ile rekabetimde forma şansı bulmak. Doğrusu yabancı futbolcu ismi gündeme geldiğinde üzülüyorum. Çünkü kendimi çok iyi hissediyorum" ifadesi kullandı.

Birkaç gün önce baba olduğunu ve bunun hayatına yeni bir boyut kazandıracağını vurgulayan Semih, "Andersson, van Hooijdonk, Anelka, Nobre gibi isimlerden çok şey öğrendim. En büyük eksiğim maç istikrarsızlığı. Üst üste 4-5 maç oynarsam, kendimi bulurum. Farklı bir Semih’i taraftarlara izletmenin düşüncesini taşıyorum.

Kaptan Alex olmalı

Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti. Genellikle yedek oynadım. Ama inancımı hiç kaybetmedim. Eğer 20-25 maç oynarsam, en az 15-20 gol atarım"
dedi.

F.Bahçe’de kaptan olmanın büyük onur olduğunu, şu anda geçici olarak üstlendiği bu görevi takımda oynayarak sürdürmenin gönlünden de geçtiğine değinen Semih, "Yeni kaptanın Alex olmasını isterim. Aurelio da olabilir. R.Carlos’un takımı henüz tanımadığı için kaptan olması şu an için zor olur. Alex takıma çok şey verdi. Ondan çok şey öğrendim. Sürekli bana eksiklerimi söyledi. Türkiye’ye gelmiş en iyi yabancılardan birisi. Onunla birlikte olmak bir ayrıcalık" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz