« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adım gibi iz bırakırım

“Daha önce İtalya Ligi’nden Beşiktaş’a gelen Zago ve Giunti’nin ne kadar çok sevildiğini biliyorum. Umarım burada uzun süre kalırım ve hızın simgesi olan adım gibi iz bırakırım.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ferrari'nin idmandan fotoğrafları

Ferrari İstanbul'da / Foto Galeri

BEŞİKTAŞ’ın Genoa’dan transfer ettiği Cezayir asıllı İtalyan stoper Matteo Ferrari, dün sabah takımla idmana çıktı, öğleden sonra da sağlık kontrolünden geçti. Oldukça yoğun bir gün geçiren Ferrari, Türkiye’de ilk röportajını verdiği BJK TV’de iddialı açıklamalarda bulundu. Adının hız dünyasının önemli markalarından biri olan Ferrari ile aynı olmasının sorulması üzerine İtalyan futbolcu, “Burada başarılı olup iz bırakacağım” dedi.

Siyah beyazlı takıma faydalı olmaya, özellikle de Şampiyonlar Ligi’nde katkı sağlamaya geldiğini söyleyen Matteo Ferrari, şunları söyledi: “Hava alanındaki ilgiden çok etkilendim. Bu, taraftarın bana saygı duyduğunu gösterir. Çok mutlu oldum. Hepsine teşekkür ederim.

Beşiktaş’a transferim biraz gecikmeli oldu. Genoa Kulübü benim takımda kalmamı istiyordu. Oradaki taraftar için farklı bir önemim vardı. Beni ikna etmek için özel görüşmeler dahi yaptılar. Ama ben Beşiktaş’a gelmek istediğimi onlara ilettim. Başta kabullenemediler, çok fazla diretince bu transfer gerçekleşti.

Sadece 3 kırmızı gördüm

İstikrarlı olmaya özen gösteren bir futbolcuyum. Hava toplarında etkili olduğum, süratimin iyi olduğu söyleniyor. Ben takımım için elimden geleni yapmaya çalışan, hırslı bir oyuncuyum.

Sahada hep kontrollü oynamaya çalışıyorum. Gerekmediği sürece sertliğe başvurmam. İtalya gibi sert futbolun oynandığı bir ligde bugüne kadar yalnızca 3 kırmızı kart gördüm. Bunlardan 2’si sarı kartlardan dolayı oldu.

Transferim sürecinde arkadaşlarım Beşiktaş taraftarından çok bahsetti. Onların ne kadar ateşli olduğunu duymuştum. Karşılarına çıkacağım günü iple çekiyor ve heyecanlanıyorum. Taraftarın desteği ile önemli işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Taraftar takımı lehine bir baskı oluşturmalı. Böyle ortamda oynamak benim için de çok iyi olacak. Onlar destek versinler, takım en kötü zamanında bile olsa başarı gelecektir. Umarım her şey çok güzel olacak.

İstanbul büyüleyici

Daha önce benim gibi Roma forması giyen Zago ve yine İtalya’dan gelen Giunti’nin Beşiktaş’ta ne kadar çok sevildiğini biliyorum. En az onlar kadar başarılı olmaya çalışacağım. Burada çok uzun süre kalmak istiyorum ve umarım en az onlar kadar iz bırakırım.”

Adının hız dünyasının önemli markalarından Ferrari ile aynı olmasını nasıl yorumladığının sorulması üzerine İtalyan stoper, “Evet, omuzumda bu hızlı ismi taşımanın verdiği bir yük hissediyorum. Bu da çok kolay olmuyor” karşılığını verdi.

Ferrari son olarak İstanbul’a değinerek, “İstanbul’u çok duymuştum ama ilk kez geliyorum. Burası harika bir şehir ve çok büyüleyici. Burada olmak ayrı bir mutluluk’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Kaya gibi sağlam

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetici Şeref Yalçın’la birlikte önceki akşam İstanbul’a gelen Matteo Ferrari, sabah siyah beyazlı takımla ilk idmanına çıktı. Cezayir asıllı İtalyan stoper, öğleden sonra da Maslak Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. İtalyan futbolcunun sapasağlam olduğu belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz