« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adım adım ilerliyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, devre arasında yapılacak transferler ve gidecek futbolcularla ilgili bilgi verdi.

EMRE KOŞAK/BURSA,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Noel nedeniyle yavaş hareket ettiklerini belirten Sağlam, "Bugün haftasonu, yılbaşı derken pazartesiden sonra bu transferleri netleştirmemiz gerekiyor. Şu anda çok somut bir gelişmemiz yok ama adım adım ilerliyoruz" dedi.

Bursaspor ikinci yarı hazırlıklarını Özlüce Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürüyor. Yeşil beyazlı ekibin başarılı teknik direktörü Ertuğrul Sağlam bugünkü antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeşin yıl dilekleriyle sözlerine başlayan Sağlam, "2011'i bitiriyoruz. 2012 yılının öncelikle tüm dünya açısından barış ve huzur içinde geçmesi en büyük dileğimiz. Ülkemizde huzur içerisinde, sağlıklı, mutlu ve geleceğe yönelik tüm ülkemizi umutlandıracak çalışmalarla dolu bir yıl istiyoruz. Futbola döndüğümüz zaman 2011 yılı Türk futbolu açısından parlak bir yıl olmadı. Ama 2011'de yaşanan bu sıkıntıların 2012 ile son bulması, yeni yıl ile Türk futbolunun geleceği açısından güzel bir yıl geçirmesi en büyük dileğimiz. Bursaspor'a dönersek, 2011'in ilk bölümü yani Mayıs'a kadar olan bölümü bizim açımızdan iyi geçti diyebiliriz. Sezonu 3'üncülükle bitirdik. Ki o üçüncülük nereye gidecek onu da bilmiyoruz. Fakat bu sezonun ilk böümü sıkıntılı bir dönem oldu. 2012 ile birlikte bu sıkıntıları tamamen ortadan kaldırıp gelecek adına sevenlerini umutlandıran ve çok yakın geçmişte olduğu gibi 2012'nin ilk bölümü de kendimize yakışır bölümde geçmek ve sonrasıyla alakalı da iyi bir altyapı oluşturmak bizim için önemli. Bursaspor için de 2012'nin öncelikle huzur içerisinde, karmaşa ve kaos ortamı yaşanmadan, sağlıklı, sakatlıktan uzak ve başarılar dolu bir yıl olmasını diliyorum" diye konuştu.

TRANSFERE NOEL ENGELİ    

Sağlam, yeni transferler için yılbaşı olmasının kendilerini engellediğini ifade etti. Takımdan gidecek oyuncuları da açıklayan Sağlam, "İnsua ile bugün yarın yolları ayırıyoruz. Oyuncu da anlayış gösterdi. İki taraf da mağdur olmadan ayrılacak. Tagoe ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kendi menajeriyle de görüştük. Takım içinde Ramazan, Cemal, Deniz Aslan, İsmail Haktan kiralık olarak göndermeyi düşünüyoruz. Bunun yanında tabi içeriden belki 1 yabancıyla daha yollarımızı ayırabiliriz. İlerleyen günlerde farklı düşünce olursa bunu paylaşırız. Gelecek oyuncularla alakalı belki işler yavaş gidiyor ama yarın gaza basıp birkaç gün içinde somut adımlar atmak istiyoruz. Kiritik bir dönem, kimseyle görüşemiyorsunuz. Onlar işlerine bağlı ama tatilde iş yapmıyorlar. Bugün haftasonu, yılbaşı derken pazartesiden sonra bu transferleri netleştirmemiz gerekiyor. Şu anda çok somut bir gelişmemiz yok ama adım adım ilerliyoruz" şeklinde konuştu.

"SERDAR ÖZKAN'LA İLGİLENDİK"

Bir gazetecinin Serdar Özkan ile ilgili yönelttiyi soruyu yanıtlayan Sağlam, "Serdar Özkan ile biz de ilgilendik. Beşiktaş'ta çalıştığımız dönemde bizle beraber çıkış yaptı, milli takıma girdi. Bizim değer verdiğimiz arkadaşımız ama transferle alakalı oraya bir yabancı sağ kanat oyuncusu düşünüyorduk. Onun durumuna göre netleşebilir. Popov ile alakalı gelişme olmadı. Kulübü bırakmıyor zaten. O türlü oyuncular transfer bedelleri çok yüksek olduğu için ara dönemde almak kolay değil, kulüp ekonomisi açısından büyük bir sıkıntı" dedi.

"BOBO'NUN MENAJERİNİN TALEBİ VAR"

Bobo ile alakalı sıkıntı olmadığını ve görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Sağlam, "Görüşmelerimiz sürüyor. Menajerleri taleplerini iletiyor. Rakamlar çok ciddi rakamlar. Kolay ilerleyemiyorsunuz. Kulübün imkanlarına uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Pazartesi ya da Salı ya bu iş olumlu hale döner ya da vazgeçeriz. Çünkü vakit kaybetmememiz gerekiyor. Transferde şöyle bir politika izliyoruz, alacağımız oyuncular kadrodaki oyunculardan iyi olmak zorunda. Öyle bir oyuncu almadıktan sonra da transfer yapmanın mantığı yok. Zaten kalabalığız yeterli sayıda oyuncumuz. Bu kadroda bulunan oyuncularımız, eksik bulduğumuz mevkilerdeki oyunculardan daha iyi daha kaliteli oyuncuları koyacağız" şeklinde konuştu.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Öte yandan Bursaspor'da ligin ikinci yarısının ilk haftasında oynayacakları Kayserispor maçı hazırlıkları aralıksız sürüyor. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam nezaretinde gertçekleştirilen antrenman topla ısınma hareketleriyle başladı. 30 dakikası basına açık olarak gerçekleştirilen çalışmanın ikinci bölümünde ise taktik ağırlıklı idman yapıldığı öğrenildi. Takımdan gönderilme kararı alınan Tagoe ve İnsua antrenmana katılmazken, sakatlığı süren Okan Deniz takımdan ayrı çalışma yaptı.

Bursaspor yarın basına kapalı olarak gerçekleştireceği antrenman ile hazırlıklarını sürdürecek.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler