« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adım adım finale

WTA South Cellular Cup'ın çeyrek finalinde İpek Şenoğlu-Kseniya Pervak ikilisi, turnuvanın bir numaralı seri başı Voracova-Zahlavova ikilisini mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Memphis'de düzenlenen 220 bin dolar toplam ödüllü WTA  South Cellular Cup'ın çeyrek finalinde, turnuvanın bir numaralı seri başı Voracova-Zahlavova ikilisiyle karşılaşan İpek Şenoğlu-Kseniya Pervak ikilisi, rakiplerini 6-0 ve 6-3'lük iki sette mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Bir numaralı seribaşına karşı ilk seti sadece 18 dakikada, 6-0 kazanan Şenoğlu-Pervak ikilisi, ikinci seti de alarak, kolay bir galibiyet elde etti. İpek Şenoğlu, karşılaşmadan sonra şunları söyledi: "Rakiplerimiz, turnuvanın bir numaralı seri başıydı. İlk maçlarındaki performansları sonrasında, otoritelerce en büyük şampiyonluk adayı olarak gösteriliyorlardı. Biz bu maça değişik bir taktikle hazırlandık. Benim file, partnerimin ise geri oyunu iyiydi. Setlerimizi bu kuvvetli yönlerimize göre kurduk. Servis ve return yüzdemiz de bir hayli yüksek olunca, ilk seti kolay kazandık. İkinci sette durum 2-0 bizim lehimizeyken, rakibimiz risk alıp 2-2'yi yakaladı. Ancak biz, taktiğmizi değiştirmeden devam ettik ve kazandık. Sezonun ilk turnuvalarında bu tip güçlü rakiplere karşı alınan galibiyetler önemlidir. Şimdi hedefimiz, aynı oyunu yarı finalde de ortaya koyabilmek."

İpek Şenoğlu-Kseniya Pervak ikilisi yarı finalde, turnuvanın üç numaralı seribaşı Hlavackova-Hradecka ikilisiyle karşılaşacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler