Ege Haberleri

  Adile’nın kararan dünyası yeniden aydınlanabilecek

  Cavit YILDIRIM / YATAĞAN, (DHA)
  30.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yatağan’da Adile Sarıçınar, yedi kardeşiyle, 2001’de babasından boşanan annesi Esma Sinan’la yaşamaya başladı.

  Sosyal güvenceleri olmadan, maddi sıkıntı içinde liseyi bitiren Adile, 2003’te polis olabilmek için sınava girdi, başarılı oldu. Boyu belirlenen ölçüden bir santim kısa gelince polis olamayan Sarıçınar, bunalıma girdi, çok sayıda uyku hapı içerek canına kıymak istedi.

  Sarıçınar, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iki ay tedavi gördü, ancak gözleri kurtarılamadı. Genç kızın yeniden görmesi için ameliyat gerektiği bildirildi, ancak o dönemde 7 bin TL olan ücret bulunamayınca Adile karanlığa mahkum oldu.

  Devlet eli uzandı

  26 yaşındaki Adile hatasının pişmanlığını yaşadığını belirtip yeniden görebilmesi için gerekli yaklaşık 20 bin TL ameliyat parası için yardım istedi.

  Adile’nin durumunu öğrenen Kaymakam Şehmus Günaydın, yardım eli uzattı, "Aileye yeşil kart sağlayıp tedavi sağlayacağız. Adile’nin tedavi ve ameliyat masraflarını da devlet karşılayacak. Tedavi için gerekli olan ulaşım ve konaklama gibi masrafları Sosyal Yardımlaşma Vakfı üstlenecek. Ayrıca ailenin geçimini sağlayabilmesi için gerekli yardımlarda yapılacak" dedi
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı