BİTLİS HABERLERİ

Adilcevaz’da kitap okuma etkinliği

DHA
29.03.2017 - 13:40Son Güncelleme :
DHA

Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ (Bitlis), (DHA) - BİTLİS’in Adilcevaz İlçesi’nde Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında ilçe merkezinde kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede eğitim gören öğrencilerle birlikte ilçe merkezinde kitap okuma etkinliği düzenleyerek, vatandaşları kitap okumaya teşvik etti. Türkiye genelinde olduğu gibi Adilcevaz’da da saat 12.30 ile 13.00 arasında başlayan kitap okuma etkinliğine çok sayıda öğrenci katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Kütüphane haftasının kutlanma amacının topluma okuma alışkanlığını kazandırmak olduğunu belirterek, “Kütüphaneler Haftası dolayısıyla ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de öğrencilerimizle birlikte çarşı merkezinde kitap okuma etkinliği düzenledik. Burada halkımızla, gençlerimizle, öğrencilerimizle Türkiye ile aynı saatte kitap okuma etkinliğini gerçekleştirmek için bir araya geldik. Buradaki amacımız vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Bu etkinliğimizin inşallah gençlerimizin ve halkımızın okuma şevkini ve isteğini canlı tutmasına ve sürekli hale getirmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Adilcevaz’da kitap okuma etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adilcevaz’da kitap okuma etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı