BİTLİS HABERLERİ ADİLCEVAZ HABERLERİ

Adilcevaz'da desteklenecek tarım ürünleri belirlendi

DHA
02.03.2018 - 10:01Son Güncelleme :
Adilcevazda desteklenecek tarım ürünleri belirlendi
DHA

Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ(Bitlis), (DHA)- GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde desteklenecek olan tarım ürünleri belirlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen "Türkiye Milli Tarım Destekleme Modeli" kapsamında Adilcevaz ilçesinde  desteklenecek olan tarım ürünleri de belirlendi. Yapılan Çalışmalar kapsamında Adilcevaz’da Arpa, Buğday, Çavdar, Kuru Fasulye, Ayçiçeği ve Patates, Tritikale ve Çavdar olmak üzere 9 çeşit tarım ürünü desteklenecek.
Desteklenecek ürünlerle ilgili kamu kurumları, ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları ve Üniversite yetkililerinin görüşleri alındığı belirtildi.
 2018 sezonunda uygulumaya geçileceği hedeflenen,  bu model kapsamında desteklenecek ürünlerin dağılım listeleri, kooperatiflere, birliklere, odalara ve üreticilere duyurulmasıyla Gıda Tarım ve Hayvanlık İl ve ilçe Müdürlüklerine yazı gönderildi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Adilcevaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Adilcevaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Adilcevaz'da desteklenecek tarım ürünleri belirlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı