BİTLİS HABERLERİ

Adilcevaz MYO Kalite Yönetim Sistemi Seftifikası aldı

AA / Harun Nacar
20.01.2015 - 11:45Son Güncelleme :
AA / Harun Nacar

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Adilcevaz Meslek Yüksek Okulu (MYO) Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001:2008) Sertifikasını aldı.

BEÜ Rektörlük Senato Toplantı Salonunda ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifika töreni düzenlendi.

Törende Adilcevaz MYO Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001:2008) Sertifikasını aldı.

Törene Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Mahmut Doğru ve üniversitenin akademik kadrosu katıldı.

Yaklaşık bir ay önce kalite ile ilgili akademik birimlerin denetimden geçtiğini anımsatan Rektör Doğru, "Bir aylık sürede eksiklikler tamamlanarak bugün büyük bir mutluluk ile kalite belgelerini alacağız. Belgeyi almak tabi ki büyük bir iş fakat asıl önemli olan kalitenin sürdürülebilir olmasıdır. Akademik birimlerimizin bu belgeyi aldıktan sonra çalışmalarını ilk günkü heyecanla devam ettireceklerine inanıyorum" dedi.

Başdenetçi Orhan Sevinir de ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesinin özel sektörde daha çok ilgi görse de son zamanlarda kurum ve kuruluşların bu konudaki çabalarının kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Sevinir, şöyle konuştu:

"Kurum ve kuruluşlarda insan odaklı hizmet prensibinden hareketle kalitenin bir yaşam biçimi olarak kabul edilmesi, kurum içi iletişim ve koordinasyon tekniklerinin geliştirilmesi, hizmet proseslerinde verimliliğin artırılması, zamanın ve kaynakların etkin kullanılması yine verimli karar verme süreçlerinin işletilerek, sürekli iyileştirme prensibinin yaygınlaştırılması, problem çözme tekniklerinin geliştirilmesi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sisteminin en temel özelliklerindendir. Bu öğrenci, akademisyen, çalışan istek, şikayet ile önerilerine zamanında ve doğru çözümler üretilmesi, veri analizine önem vererek düzeltici faaliyetler ile asıl olan önleyici faaliyet yaklaşımına ağırlık verilmesi, sonuç olarak memnuniyetin yükseltilmesini sağlayacaktır."

Adilcevaz MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Murat Çelik ise yaklaşık 1,5 yıllık çalışmalarının karşılığını aldıklarını, bölgede eğitim kurumu olarak bu belgeyi alan istisnai kurumlardan biri olduklarını ifade etti.

Törende Sevinir, Rektör Doğru'ya ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasını takdim etti.

Tören, Doğru'nun fakülte, yüksek okul, meslek yüksek okulu ve enstitü yöneticilerine belgelerini vermesiyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Adilcevaz MYO Kalite Yönetim Sistemi Seftifikası aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adilcevaz MYO Kalite Yönetim Sistemi Seftifikası aldı haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:07
  • İkindi
   15:12
  • Akşam
   17:37
  • Yatsı
   19:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı