BİTLİS HABERLERİ

Adilcevaz İnsan Hakları Kurulu Toplantısı

AA / Harun Nacar
24.01.2015 - 16:23Son Güncelleme :
AA / Harun Nacar

BİTLİS (AA) - Adilcevaz İnsan Hakları Kurulu ocak ayı toplantısı Kaymakam Özer Özbek başkanlığında gerçekleşti.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıda, dilekçeler, başvurular ve komisyon çalışmaları değerlendirildi.

Özbek, toplantıda yaptığı konuşmada, insan onuru ve eşitliğin insan hakları fikrinin merkezinde yer alan iki temel değer olduğunu belirterek, "İnsanların ve toplumların yaşamlarını insan onuru ve eşitliği temelinde birlikte sürdürebilmeleri için gerekli olan değerler; özgürlük, adalet, ayrımcılık yapmamak, başkalarına saygı göstermek, hoşgörü ve sorumluluktur" dedi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne ilişkin hakların, kişilerin düşünce ya da inanç değiştirme özgürlüğü ile din ve inancını tek başına veya topluca, açıkça ya da özel olarak yaşama ve açıklama özgürlüğünü içerdiğini aktardı.

Gürsoy, "Medeni haklarımız, yasal ve siyasal sistem içinde keyfi uygulamalara maruz kalmamamızı sağlar. Siyasi haklarımız ise toplumsal yaşama katılmak için gerekli olan haklarımızdır. Oy kullanma hakkı, siyasi partilere katılma hakkı, özgürce bir araya gelme ve toplantılara katılma hakkı, bilgiye erişme hakkı ve düşünceyi ifade etme hakkı gibi birçok hak insanların en önemli haklarının başında gelmektedir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Adilcevaz İnsan Hakları Kurulu Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adilcevaz İnsan Hakları Kurulu Toplantısı haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı