BİTLİS HABERLERİ

Adilcevaz ceviz reçeline kalite birincilik ödülü

DHA
28.04.2017 - 10:43Son Güncelleme :
DHA

Salih BEŞKARDEŞ / ADİLCEVAZ (Bitlis), (DHA)-BİTLİS’in Adilcevaz İlçesi’nde üretimi yapılan "Elcevaz ceviz reçeli", Yaşama Dokunanlar Platformu Türkiye Kültür Oskarı yarışmasında kalite birincilik ödülü kazandı.

İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi‘nde 81 ili kapsayan ve 320 ürünün katıldığı yarışmaya Adilcevaz Belediyesi’nin destekleriyle katılan "Elcevaz gıda ürünleri ceviz reçeli", gıda ürünlerinde kalite birincilik ödülüne layık görüldü. Elcevaz Gıda Ürünleri işletme sahibi Barış Göl’ün yerine ödülü İstanbul’da bulunan kardeşi Hüseyin Göl aldı. İşletme sahibi Barış Göl, gıda ürünlerinde kalite birincilik ödülüne layık görülmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, "2002 yılından itibaren üretimine başladığımız ceviz reçelinin 2008 yılında patentini alarak bir marka haline getirdik. Meşakkatli bir çalışma sonucu üretilen ceviz reçelimiz, ülkemizin yanı sıra Rusya, İngiltere, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gibi birçok ülkede satışı yapılmaktadır. İlçemizin önemli marka ve değerlerinden olan ceviz reçelimiz Adilcevaz Belediyesi’nin destekleriyle Yaşama Dokunanlar Platformu Türkiye Kültür Oskarı yarışmasına katılarak gıda ürünlerinde kalite birincilik ödülüne layık görüldü. Bu ödülün ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Adilcevaz ceviz reçeline kalite birincilik ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adilcevaz ceviz reçeline kalite birincilik ödülü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı