BİTLİS HABERLERİ

Adilcevaz Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı

IHA
04.09.2015 - 16:05Son Güncelleme :

ADİLCEVAZ BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI

IHA

Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi’nin eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
Belediye Başkanı Necati Gürsoy, toplantı öncesi meclis üyeleri ile son günlerde ülke gündemine ilişkin yaşanan gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ardından bir konuşma yapan Başkan Gürsoy, herkesin birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşaması gerektiğine değinerek, “Herkesin birbirini sevmeye ve anlamaya ihtiyacımızın olduğu bugünlerde, herkesin kullanması gereken dil barış, huzur ve kardeşlik olmalıdır. Birbirimizi severek kardeşçe, huzur ve barış içinde yaşamalıyız” dedi.
Saygı duruşunun ardından gündem maddelerinin görüşülmesi için toplantıya geçildi. Toplantıda, güneş enerjisinden elde edilen elektriğin dağıtım şirketine satılmasına ilişkin fatura basımı, belediyeye ait Sevgi Parkı’nın 5 yıllığına kiraya verilmesi için encümene yetki verilmesi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesi’nin h bendine istinaden uzlaşma komisyonunun düzenlemiş olduğu raporların görüşülüp karara bağlanması, imar plan tadilatlarının görüşülmesi, fotogrametrik sayısal hali hazır harita yapımı için İller Bankası’na yetki verilmesi, kadro değişikliği, bir adet hizmet aracı alımı işinde kullanılmak üzere bankalardan kredi kullanılması ve belediyeye ait hizmet aracının satışı için encümene yetki verilmesi konuları görüşüldü.
Belediye Başkanı Necati Gürsoy, ilçeye yapmak istedikleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirirken, yaklaşık 1,5 saat süren toplantı sonucunda gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından alınan oy çoğunluğu ile kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Adilcevaz Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adilcevaz Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

24 Nisan 2018, Salı
 • İmsak
  03:47
 • Guneş
  05:17
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:27
Sayfa Başı