BİTLİS HABERLERİ

Adilcevaz Belediyesi Ekipleri Mezarlıklarda İlaçlama Yaptı

IHA
19.09.2015 - 18:04Son Güncelleme : 19.09.2015 - 18:05

DÜNYA KIYI TEMİZLİĞİ GÜNÜ

IHA

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde "Dünya Kıyı Temizliği Etkinliği" düzenlendi
Van Gölü aktivisteleri, TURMEPA ve Adilcevaz Belediyesi işbirliği ile 19 Eylül Uluslar arası Dünya Kıyı Temizliği Günü dolayısıyla Van Gölü kıyısında temizlik kampanyası başlatıldı. Dünya’da 105 ülkede aynı gün yapılan kıyı temizliği kampanyası ilk kez Van Gölü sahillerinde yapıldı. "Temiz Denizler" sloganı ile TURMEPA öncülüğünde Van Gölü aktivistleri ve Adilcevaz Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte kirliliğe dikkat çekmek amacıyla temizlik yapıldı. Adilcevaz Belediyesi Başkanvekili İzzet Ekem, Van Gölü ve çevre temizliğine önem verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Van Gölü etrafında tehlike arz etmeye başlayan çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinden gelen arkadaşlarımızla birlikte "Dünya Kıyı Temizliği Günü" kapsamında temizlik kampanyası başlattık. Van Gölü’nün daha temiz olması için başlatılan temizlik kampanyasına belediye olarak bizlerde her zaman olduğu gibi destek vermekteyiz. Bizler Van Gölü’nü ve çevreyi seviyoruz. Bundan dolayı çevremize ve Van Gölü’ne sahip çıkıyoruz. Belediye olarak Adilcevaz’ın Van Gölüne akan kanalizasyon atıkları için bir arıtma tesisi yaparak Van Gölü’nün kirlenmesinin önüne geçtik. Umudumuz odur ki çevremizdeki diğer ilçelerde aynı duyarlılığı göstererek Van Gölü’nü hep birlikte kirlilikten kurtarmış oluruz. Bu etkinliğin düzenlenmesi için öncülük yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinden gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Erdoğan Özel ise, Van Gölü’nde oluşan kirliliğe dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade ederek, "Kıyı temizliği etkinliği ilk defa Amerika’da yapılan bir etkinliktir. 19 Eylül günü aynı zamanda Dünya Kıyı Temizleme Etkinliği olarak geçiyor. Bizde bu etkinliği Van Gölü’nde ilk defa yapıyoruz. Bu etkinliğimizi Van, Erciş, Adilcevaz, Ahlat ve Tatvan olmak üzere 5 noktada yapıyoruz. Bu yıl Van Gölü’nde ilk defa başlatmış olduğumuz etkinlikle, Van Gölü’nü de dünya kıyı temizliği etkinlikleri içine almış olduk ve bundan sonraki yıllarda her yıl 19 Eylül’de Van Gölü çevresinde Dünya Kıyı Temizliği Etkinliği düzenleyeceğiz. Bu etkinliği TURMEPA organize ediyor ve bizde Van Gölü aktivistleri olarak TURMEPA öncülüğünde ve Adilcevaz Belediyesinin katkılarıyla Adilcevaz sahilimizde temizlik yapacağız. Van Gölünü önemsiyoruz ve bu yüzden kıyılarımızın temiz olması için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Çevremizin temiz olması için vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Çevreyi öncelikle kirletmemiz lazım. Çünkü çevreyi kirletmezsek zaten temizlemeye gerek kalmayacak. Bu konuda halkımızdan duyarlılık bekliyoruz. Bu etkinlik Van Gölü’nün tanıtımı açısından da önemlidir. Çünkü ilk defa Van Gölü’nde böyle bir etkinlik düzenliyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Adilcevaz Belediyesi Ekipleri Mezarlıklarda İlaçlama Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 18 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adilcevaz Belediyesi Ekipleri Mezarlıklarda İlaçlama Yaptı haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:49
  • Öğle
   12:16
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı