« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ademoviç krizini bu hafta çözeceğiz"

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Giresunspor, orta saha oyuncusu Ramazan Durdu ile bir yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kulübün sosyal tesislerinde düzenlenen imza töreninde konuşan kulüp başkanı Mustafa Bozbağ, transfer çalışmaları kapsamında Ramazan Durdu ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Giresunspor'un içinde bulunduğu olumsuz durumun transfer çalışmalarını etkilediğini anlatan Bozbağ, kulübün imkanları doğrultusunda transfer çalışmalarını gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Bozbağ, Durdu'nun daha önce Giresunspor'da forma giydiğini hatırlatarak, “Bu sezon ve gelecek sezon bizimle olacak. Ramazan uzun süre sonra 2. Lig'de oynamayı tercih etti. Kulübümüzün bu zor döneminde bizimle beraber olduğu için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Kulübü teslim aldıkları andan itibaren ellerinden geleni yapmaya gayret ettiklerini bildiren Bozbağ, “Kulübü aldığımızda çalışanların maaşları ödenmemiş, transfer tahtası kapalı ve bir Edin Ademoviç krizi vardı. Biz takımı bu durumda aldık. Sorunlarımızı kademe kademe gidermeye çalışıyoruz. Bunun yanında transfer de yapıyoruz. Hayatımın hiçbir döneminde transferlerde bu kadar zorlanmadım. Ademoviç krizini bu hafta çözeceğiz” diye konuştu.
Ramazan Durdu ise Giresunspor'a transferinin gerçekleşmesinde Bozbağ'ın önemli payı olduğunu söyledi.

Durdu, “Bozbağ olmasaydı Giresunspor'u belki tercih etmezdim. Bu takımın taraftarlarını ve kentin atmosferini zaten biliyorum. Giresunspor çok büyük bir taraftara sahip. Takımı en iyi yerlere getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Başkan Bozbağ'a transferden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kulandı.

HES projesi

Bozbağ, kulübe gelir sağlamak amacıyla hidroelektrik santrali (HES) işletmeyi düşündüklerini ve bu yönde çalışmalara başlayacaklarını anlattı.

Bozbağ, şunları kaydetti: “Giresun bölgesinde HES'i almış ama yapmak istemeyen veya belirli ölçülerde yapmayan şirketler var. Bunlarla görüşüp bir HES almayı düşünüyoruz. Bunda da çok ciddiyiz. Şu anda lisans alınıp da başlamamış olan birkaç HES projesi var, onlarla görüşeceğiz. Olmadı sıfırdan yeni bir HES için müracaat edeceğiz. Büyük bir HES'in aylık 400-500 bin lira getirisi var. Bunların yapımını finanse edecek bir kuruluş da bulacağız. Giresunspor olarak alamıyoruz, bunun için ayrı bir şirket kuracağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler