« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adeleke Hacettepe'de

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi takımlarından Hacettepe Üniversitesi, yabancı oyuncu transferinde Kenny Adeleke ile anlaşmaya vardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
28 yaşındaki Adeleke, daha önce Beko Basketbol Ligi'nde Banvitspor'da da forma giymiş ve 14.5 sayı, 11.4 ribaunt ortalamalarına ulaşmıştı. Adeleke'nin transferiyle ilgili açıklamada bulunan basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Mutlu Hayran, “Sene başından beri hedefimiz belli. Hacettepe Üniversitesi olarak Beko Basketbol Ligi'ne çıkma yolunda her alanda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kenny Adeleke'nin transferi de bu yolda atılmış olan önemli bir adımdır. Kendisi bu hafta içinde Ankara'da olacak ve Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral başkanlığındaki sağlık kurulumuzun kontrolünden geçerek aramıza katılacak” dedi.

Hacettepe Üniversitesi Başantrenörü Alp Bayramoğlu ise transferle ilgili “Kalitesi ve kariyeri çok iyi olan bir oyuncuyu kadromuza dahil ettik. Kısa sürede takım kimyasına uyum sağlayacağını ve takımın değerli bir parçası olacağını düşünüyorum” yorumunu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz