BİLECİK HABERLERİ

Add Bilecik Şubesinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
29.10.2015 - 15:31Son Güncelleme :

FEVZİ KÖSE

IHA

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bilecik Şube Başkanı Feyzi Köse, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
ADD Bilecik Şube Başkanı Feyzi Köse, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarınca kurulan Türkiye Cumhuriyeti 92 yaşında olduğunu belirtti. Köse, mesajının devamında, "Cumhuriyetimizin iç boşaltılıp Osmanlıya evrilmeye çalışılsa da, bölünüp parçalanmak istense de var olana sahip çıkıp kaybettiklerimizi yeniden kazanmak için büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele edeceğiz. Her ne kadar tahrif edilse de hatta yıkılmaya çalışılsa da, bugün 92’inci yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, Laik ve Demokratik kimliği ile bütün Ortadoğu’ya ve İslam dünyasına ışık tutmaya devam etmektedir. Fakat üzülerek söylüyoruz ki, ülkemiz de 1950’lerde başlatılan devrim karşıtı süreç, özellikle son 13 yılda hız kazanmış ve emperyalizmin işbirlikçileri eliyle Cumhuriyetimizin kazanımları birer birer yok edilmiştir. Kimdir bu yok ediciler? Ne yazık ki, Büyük Atatürk’ün Gençliğe Hitabe ‘sinde açıkça tanımladığı "Gaflet, Dalalet ve Hıyanet" içinde bulunan işbirlikçiler ve iktidar sahipleridir. Görüldüğü gibi Türkiye’miz, büyük, çok büyük tehlikelerle karşı karşıyadır. Bu tehlikelerin savuşturulmasında derneğimizin ve yurtsever halkımızın mücadelesinin, direnişinin katkısı çok büyüktür. Anımsayınız, Ulus Meydanında birlikte yaşama irademizin göstergesi ve ulusal birliğimizin temsili olan ’Ulusal bayramlarımızın’ yasaklanması girişimlerine derneğimizin önderliğinde örgütlenen halkımızla en sert tepkiyi gösterdik. Korku ve baskı ortamında bunalan halkımıza, bütün özverimizle, cesaretimizle adeta nefes aldırdık. Bu mücadele de kalben ve fikren bizimle birlikte olan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Cumhuriyetimizin 92’inci yılında tekrar söz veriyoruz. Cumhuriyetimiz fabrika ayarlarına geri dönecek. Tam Bağımsız, Çağdaş ve Özgür Türkiye’nin Yeniden Kurulmasında ADD en önde olacak. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Atatürk Devrimleri” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Add Bilecik Şubesinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Add Bilecik Şubesinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı