BİLECİK HABERLERİ

Add Bilecik Şubesi’nden Terör Olaylarına Kınama;

IHA
09.09.2015 - 13:27Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BİLECİK

IHA

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bilecik Şubesi, son günlerde artan terör olaylarıyla ve bu olaylar sonucu şehit olan güvenlik güçleri için bir basın açıklaması yayımladı.
Açıklamada, yaşananların tüm Türkiye’yi derinden üzdüğü belirtilerek, “Biz Arabı, Acemiyle, Kürdü ve Türkü hep beraber Millet-i İbrahim’iz. Bir milletiz, kardeşiz. Bu süreci planlayanların gayesi üzüntünün kontrolsüz bir öfkeye dönüşmesi ve ülkenin kaosa sürüklenmesidir. Kim ne derse desin bu süreci işletenler Büyük Ortadoğu Projesi’nin sahipleridir. Yaşadıklarımız ne yazık ki yanlış uygulanan politikaların neticesidir. İstenilen Irak’ta ve Suriye’de yaşanılan olayların aynısının Türkiye’de de yaşanmasıdır. Ülkemiz insanlarının birbirini anlamadığı birbirini dinlemediği birbirini görmediği ve duymadığı kamplaşmaların olduğu bir duruma getirilmektedir. Aklıselim sahiplerinin, kanaat önderlerinin ve temsil yeteneği olan tüm kişilerin bu süreci doğru okuması gerekir. Olaylar kontrolden çıktıktan sonra yaşanılan acılar ve kayıplar çok daha büyük boyutta olacaktır. Feraset, olup bitenin içinde kaybolmak değil, oyunu görüp ona göre adım atmaktır. Tüm siyasi hareketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının yapması gereken halkı galeyana getirip kışkırtmak değil yatıştırmaktır, terörün arkasında emperyalizmin olduğunu herkese göstermektir. Bölgedeki tüm silahlı grupların oluşturduğu kaotik ortam siyonizme hizmet etmektedir” denildi
“MECLİS İÇİNDEKİ VE DIŞINDAKİ TÜM SİYASİ PARTİLER SÜRECİ BİRLİKTE DEĞERLENDİRMELİDİR”
Açıklamanın devamında, ülkede bölgedeki çıkarlarını bölgedeki unsurları birbiriyle çatıştırmakta gören güçlerle dost ve müttefik olma durumunu ivedilikle gözden geçirilmenin faydası olacağına değinerek, “Meclis içindeki ve dışındaki tüm siyasi partiler süreci birlikte değerlendirmelidir. Hamaset içeren konuşmalardan ziyade neticeye dönük adımlar atılmalıdır. Kavga, gürültü, kamplaşma teröre yarar, kimseye fayda sağlamaz. Terör olayları provokasyona yöneliktir. Biz bir binanın tuğlaları gibi birliğimizi sımsıkı korumalıyız. Her şeye rağmen sağduyulu olmalı, sükunet ve itidalimizi korumalıyız. Haberlere, konuşmalarımıza ve özellikle sosyal medya paylaşımlarımıza dikkat etmeliyiz. Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak, tüm şehitlerimize ve süreç içerisinde yaşanan sivil kayıplara tekrardan Allah’tan rahmet dilerken, bu coğrafyanın tüm insanlarını merhamete, kardeşliğe ve aklı selim ile hareket etmeye davet ediyoruz. Bu ülkenin ve bölge ülkelerinin tek çıkış yolu, kim ne derse desin, İslam Adaleti, İslam kardeşliği ve İslam Birliği’dir. Dualarımız ve temennilerimiz sözlerimizin kalplerde yer bulmasına dairdir” ifadeleri yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Add Bilecik Şubesi’nden Terör Olaylarına Kınama; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Add Bilecik Şubesi’nden Terör Olaylarına Kınama; haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı