KAYSERİ HABERLERİ

ADD Başkanı Ceylan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayram mesajı

DHA
27.10.2017 - 11:25Son Güncelleme :
ADD Başkanı Ceylandan  29 Ekim Cumhuriyet Bayram mesajı
DHA

KAYSERİ,(DHA) - ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Kemal Ceylan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi yaptığı yazılı açıklamada "29 Ekim 1923 yılında emperyalist ülkelerce parçalanmış ve toprakları işgal edilmiş bir imparatorluğun küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. Yıl dönümüdür" dedi.

ADD başkanı Pazar günü yurt genelinde kutlanacak Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda " Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden sonra başlatılan karşı mücadele meyvelerini vermiş ve Atamızın bize bıraktığı emanetleri tek tek yok etmeye çalışılmaktadır. Ülkemiz anayasada yapılan değişiklerle kuvvetler ayrılığı kuvvetler birliğine dönüştürülmüş, yasama ve yargı yürütmenin güdümüne sokulmuş, toplumun geleceği olan üniversite ve gençlik STK Örgütleri, basın yayın kişisel ve günlük çıkarları karşılığında iktidarın güdümünde hareket eder olmuştur. Ülkemizde laiklik rafa kaldırılmaya çalışılarak dindar ve kindar bir toplum yaratılma yolunda çalışılmış Cumhuriyete karşı kalkışma yapılacak cesareti gösterecek kadar cesaretlenmişlerdir.Bu durumdan faydalanmak isteyen kişiler ve kuruluşlar yandaş ve kardeş gözükerek ekonomimizi borç batağına sokmuşlardır. Okullarımızdan ilim ve bilimi kaldırarak eğitim ve öğretimi içinden çıkılmaz hale sokmuşlardı" ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ADD Başkanı Ceylan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayram mesajı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı