Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Adaylar erkenden sınav salonlarına yönlendirildi

  Hürriyet Eğitim
  11 Haziran 2017 - 09:53Son Güncelleme : 11 Haziran 2017 - 12:01

  Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) ikinci gün oturumu LYS-1 (Matematik) başladı. Sabahın erken saatlerinde sınav merkezlerine gelen üniversite adayları güvenlik kontrolünden geçirilerek salonlara alındı. Adaylar, 09.45 kuralı nedeniyle erkenden sınav salonlarına girdiler. Ancak yine sınava geç kalanlar oldu. Birkaç dakika geç kaldığı için sınava alınmayan bazı adayların ağladığı gözlendi.

  Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) ikinci gün oturumu LYS-1 (Matematik) ile devam ediyor. 839 bin 124 adayın başvurduğu sınav, saat 10.00’da başladı. En geç 09.45’te sınav salonunda olmayı gerektiren ’15 dakika’ kuralı nedeniyle adaylar erkenden okul merkezlerinde olmaya başladı. Ancak bazı adaylar yine '15 dakika' kuralına takıldı. Sınava birkaç dakika geç kaldığı için alınmayan öğrencilerden ağlayanlar oldu. 

  Tek oturumda uygulanacak sınavda adaylar, kendilerine verilen 135 dakikada 80 soru yanıtlayacak. Bunlardan üçü de açık uçlu soru olacak. Bu yıl adaylar tek test çözecekler. Çünkü yapılan değişikle geometri testi matematiğin içinde yer alacak.

  ADAYLAR ERKENDEN SALONLARA ALINDI

  Sayısal ve eşit ağırlık bölümü öğrencileri için önemli olan matematik  oturumunu İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampusu'nda izledik. Adaylar, sabahın erken saatlerinden itibaren kampus kapısına gelmeye başladı. 08.30'dan itibaren ise salonlara alındılar. Bazıları sınavın 10.00'da başlayacak olmasına rağmen, geç kalmamak için bir buçuk saat öncesinden sınav olacağı binaya giriş yaptı. Abdülkadir Taşdemir, dün olduğu gibi bugün de 'emanetçi' tezgahını üniversitesinin önünde kurdu. Çanta, telefon gibi sınava sokulamayan eşyaları 3'er liradan emanet olarak aldı. Üzerlerine isimlerini yazdığı eşyaları, kimlik göstermeleri karşılığında çıkışta adaylara teslim edecek.

  Adaylar erkenden sınav salonlarına yönlendirildi

   

   

   

   

   

   

   

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı