« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ada'ya Mancini darbesi

44 yıl aradan sonra M. City’yi şampiyonluğa ulaştıran teknik adam zirveye çıktı!

Çağrı DEVELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

Adı son günlerde Rusya Milli Takımıyla anılan Roberto Mancini’yi elinden kaçırmak istemeyen Manchester City, İtalyan teknik adamla beş yıllık sözleşme imzaladı. Mancini yıllık 7.5 milyon Pound alacak.

İNGİLTERE Premier Ligi’nin son çeyreğine damga vuran teknik patron ne kadar kazanıyor dersiniz? M.United’ın efsane hocası Sir Alex Ferguson yıllık 4 milyon Sterlin alıyor. Peki ya genç isimlerden oluşturduğu kadroyla sürekli tepelerde gezen Arsenal’in Fransızı Arsene Wenger? 12 yıldır ‘Topçular’ı çalıştıran Wenger, yıllık 7 milyon Sterlin kazanıyor.
Rusların teklifi yaradı
City’nin 44 yıllık hasretine son veren, Premier Lig’in yenilerinden Roberto Mancini ise bu iki ismi solladı. Rusya’nın EURO 2012’ye veda etmesinden sonra, istifa eden Dick Advocaat’ın yerini doldurmak isteyen Rusya Futbol Federasyonu Mancini’ye yıllık 6.5 milyon Sterlin önermişti. Bu teklif 47 yaşındaki
teknik adamın işine geldi!

37.5 MiLYONA KiM HAYIR DiYEBiLiR?

YILDIZLARLA dolu Manchester’ın mavi yakalılarını kötü yönettiği için eleştirilen Mancini kulübün sahibi Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan’ın beş yıl için toplam 37.5 milyon Pound önerisine ‘hayır’ demedi.
Böylece Britanya’nın en çok kazanan teknik direktörü unvanını ele geçiren Mancini, Arsene Wenger, Sir Alex Ferguson, gibi isimleri geride bıraktı. Uzun zamandır Ferguson’ın yıllık kazancını 8 milyon Pound’a çıkartacağını söyleyen United’ın, efsane hocasının kontratını ne zaman iyileştireceği büyük merak konusu oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler