GeriFutbol Aday olmayalım 1 ay daha kalsın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aday olmayalım 1 ay daha kalsın

Aday olmayalım 1 ay daha kalsın
refid:27298695 ilişkili resim dosyası

Ünal Aysal ikna edilemezse, aday çıkmayacak ve tüzük gereği Yönetim Kurulu 30 gün daha görevinde kalacak.Şu anki tek aday Alp Yalman çekilmezse, Abdurrahim Albayrak, bu yönetime girme ihtimalini değerlendirecek.Camianın önemli isimleri, Aysal’dan‘7 ay daha görevde kal, sonra seçime gidelim’ önerisinin cevabını bekliyor.

GALATASARAY’da 25 Ekim’de yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde en kritik 72 saate girildi. Alp Yalman dışında başkanlık için kimse aday olmazken, Yalman ve diğer aday olacaklar listelerini perşembe günü mesai bitimine kadar Divan Kurulu Başkanlığı’na teslim etmek zorunda. Seçimli kongre için bu sürenin az olduğunu düşünen camianın önde gelen isimleri ise, daha sağlıklı bir ortamda seçime gidilmesi için fikir üretmeye devam ediyorlar.
Galatasaray’ın önde gelen isimleri, ilk aşamada tüzükte yer alan maddeyi kullanarak, seçimde aday çıkmamasını ve dolayısıyla da mevcut yönetimin 1 ay daha görevine devam etmesini istiyor.

DÜRÜST, YALMAN YÖNETiMiNE GiRMEYECEK

FARUK Süren, Ali Dürüst, Refik Arkan gibi birçok isim Aysal’ın fikrini değiştirmeye çabalarken, olumlu yanıt gelmediği için ‘adaysız seçim’ düşüncesi üzerinde duruluyor. Yani Aysal ve ekibi tüzük gereği 1 ay daha görevde kalacak, kongre çalışmaları da sağlıklı bir ortamda yapılacak. Ancak adaylığını açıklayan Alp Yalman bu planı bozuyor. Yalman listesine, Levent Nazifoğlu ve Engin Kaptanoğlu’nu da aldı. Abdurrahim Albayrak’ı ikna turları sürerken Ali Dürüst, teklife ‘Hayır’ dedi.

7 ay daha kal başkan

ÜNAL Aysal’ın 4. yıldız yarışının yaşanacağı sezonda görevine devam etmesini isteyen Ali Dürüst ve önemli isimler başkan Aysal’a yeni bir öneri getirdi. Ünal Aysal’a “Bu seçim 7 aylığına yapılsın. 7 ay sonraki seçime sizin başkanlığınızda girelim. Herkes hazırlığını yapsın, bütçesini hazırlasın” denildi ama Galatasaray Başkanı, bu formüle de sıcak bakmadı.

BU KEZ TAKIMLA GiDECEK

GÖREVİNDEN istifa edip aday olmayacağını açıklayan Ünal Aysal, Londra’ya özel uçakla değil, G.Saray kafilesi ile gidecek. 40 aylık başkanlık sürecinde 1 kez takım uçağı ile seyahat eden Aysal, Arsenal maçı öncesi Prandelli ve takıma moral verecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle