AKSARAY HABERLERİ

Aday öğretmenlerden, Başkan Yazgı’ya ziyaret

DHA
28.03.2016 - 17:06Son Güncelleme :
DHA

AKSARAY, (DHA) - AKSARAY İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Öztürk ve beraberindeki aday öğretmenler, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. 

Aday öğretmenlerle ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Öztürk, “Öğretmen arkadaşlarımız 2016 yılı Şubat atamasında ilimize geldiler. Milli Eğitim Bakanlığımızın ilk defa bu yıl başlattığı uygulama ile aday öğretmenlerin adaptasyon eğitimlerini 6 aylık bir program dahilinde kendi memleketlerinde tamamlayacaklar. 6 aylık eğitim süreci bittikten sonra asıl kadrolarının olduğu vilayetlerdeki okullara dönecekler. Burada aldıkları eğitimleri orada uygulama imkanı bulacaklar.” dedi. 

Başkan Yazgı ise öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğuna değinerek, topluma faydalı bireylerin ve yeni nesillerin yetişmesinde öğretmenlerin rolünün çok önemli olduğunu vurguladı. Başkan Yazgı, aday öğretmenlerin adaptasyon eğitimini başarıyla tamamlayıp, görev yapacakları yerlerde topluma faydalı insanlar yetiştireceklerine inandığını belirterek eğitim camiasına ve tüm öğretmenlere başarılar diledi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Aday öğretmenlerden, Başkan Yazgı’ya ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aday öğretmenlerden, Başkan Yazgı’ya ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı