TRABZON HABERLERİ

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci değerlendirildi

DHA
31.03.2016 - 14:18Son Güncelleme :

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci değerlendirildi

DHA

TRABZON, (DHA) - Trabzon’da ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı.

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Trabzon Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ile Trabzon’da aday öğretmenlik eğitimi gören 436 kişi katıldı. Aday öğretmen sürecinin önemine değinen Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal, “ Öğretmenlik mesleği çok kutsal, çok değerli bir meslek. Çünkü insan yetiştiriyorsunuz. Önce mesleğimizi seveceğiz, sonra da çok sabırlı olacağız ve sevgimizi göstereceğiz. Kendimizi yenileyip, öğrendiklerimizi, bugüne kadar kazandıklarımızı öğrencilerimize aktaracağız. Sizler bu eğitim sürecini gereken ciddiyetle geçirirseniz, bu süreç 30-40 yıl sürebilecek olan öğretmenlik hayatınızda sizlere ışık tutacaktır. İnşallah bu süreç sizler için başarılı bir uygulama olacaktır” dedi.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da bakanlığın aday öğretmen eğitim sürecini dikkatle takip ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Her ay değerlendirme toplantıları ve raporlama yapılıyor, güzel neticelenmesi hususunda her türlü imkân seferber ediliyor. Çünkü insan yetiştiriyoruz. Kâinatın en mükemmel, en şerefli, en onurlu varlığı insan. İşimiz insanı eğitmek. Ama işimiz zor olduğu kadar kıymetli, değerli, şerefli ve maneviyatı yüksek bir meslek. Bu mesleğin mensubu olmak insana çok farklı bir heyecan ve haz veriyor. Bunu hissedebilmek ve hissedebildiğimiz kadar buna ilgi ve alakayı gösterebilmek, İşte esas mesele bu. Bunu yaptığınız ölçüde başarılı olursunuz. Sizler ne kadar tecrübe kazanırsanız olaylara karşı o kadar müdahale etme özgüveni kazanırsınız. Öğretmenlik çok saygın bir meslek. İlgi ve alakanız en yüksek düzeyde olsun. Sevginizi, sabrınızı ve fedakârlığınızı asla esirgemeyin. Bunlar sizleri güzel neticelere ulaştıracak ve mesleğinizde işiniz daha kolay hale gelecektir.” 

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci değerlendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci değerlendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı