KIRIKKALE HABERLERİ

Aday memurlara üniversitede eğitim

DHA
29.04.2016 - 10:21Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi'nde aday memurlara eğitimler verilmeye başlandı. Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan 'Aday Memurların Yetiştirilmesine İlişkin Genel Yönetmenlik' gereği Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde çalışan 30 aday memurun katıldığı eğitime başlandı.
Temel ve hazırlayıcı eğitim olarak iki bölümden oluşan eğitimlerin ilki olan Temel Eğitim kapsamında 'Atatürk ilkeleri', 'T.C. Anayasası', 'Devlet Teşkilatı', '657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, Yazışma ve Dosyalama Kuralları', 'Devlet Malını Koruma ve Tasarruf Tedbirleri', 'Halkla İlişkiler', 'Gizlilik ve Gizliliğin Önemi', 'İnkılap Tarihi', 'Milli Güvenlik Bilgileri', 'Haberleşme', 'İnsan Hakları' ve 'Türkçe Dilbilgisi' eğitimi verilecek. İkinci aşama olan Hazırlayıcı Eğitimde ise kurum ve kuruluşların tanıtılması, kurum ve kuruluşların görevleri, kurum ve kuruluşlarla ilgili mevzuat, kılık kıyafet, kurum ve kuruluşun diğer kurumlarla ilişkileri ve protokol, aday memurun görevi ile ilgili hususlar, kurum ve kuruluşun teşkilatı, arşiv ve arşivcilik konularında eğitim verilecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Aday memurlara üniversitede eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aday memurlara üniversitede eğitim haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı